Cumartesi , 21 Mayıs 2022

Müşteri ve Rakiplerimi Tanımak İstiyorum Desteği Nedir, Nasıl Alınır?

 

Müşteri ve Rakiplerimi Tanımak İstiyorum Desteği Nedir, Nasıl Alınır?

Müşteri ve Rakiplerimi Tanımak İstiyorum Desteği Nedir, Nasıl Alınır? İhracat pazarınızda rekabet düzeyinizi arttıracak müşteri, rakip, pazar analiz raporlarını profesyonellere hazırlatıp, bu raporlara yapacağınız harcamalara destek alabilirsiniz. Hem de sene boyunca istediğiniz adette.

Üretiyorsunuz, iç pazara ve kısmen yurt dışına satıyorsunuz. Pazarınızı genişletmek, dünyaya daha fazla açılmak istiyorsunuz. Araştırılacak birçok ülke var. Ama vaktiniz, ekibiniz yok. O zaman işi bilenlere yaptırmak en doğrusu. Bu durumda size yeni bir masraf kapısı daha açılacak gibi görünüyor. Ama yapılacak rapor masraflarını %60 oranında geri alabilirsiniz.

Güzel haber, yurt dışındaki mevcut veya potansiyel müşterileriniz, pazarınız veya belirli bir sektör hakkında Yetkin Danışmanlardan alacağınız raporlar ile ilgili harcamalar Ticaret Bakanlığı tarafından %60 oranında, bir yıl içerisinde istenen miktarda, her yıl yenilenen üst limit $200.000.- USD. ile desteklenmektedir.

Rapor içerikleri sizi yurt dışı pazarınızda bir tık ileri taşıyacak potansiyel müşteri analizi ve bilgileri, rakiplerin pazardaki payı ve fiyatlandırmaları, belirli bir ülke veya pazarda mal satılabilmesi için gerekli koşulların analizi şeklinde olabilmektedir.

Müşteri ve Rakiplerimi Tanımak İstiyorum Bu destekte;

  • İhtiyaç duyduğunuz müşteri, pazar, sektör bilgilerini belirlersiniz.
  • Belirlediğiniz konularda Yetkin Danışman bulup, fiyat ve içerik bilgisi talep edersiniz.
  • Belgeler ile ön onay için Bakanlığa (İhracat Genel Müdürlüğü) başvuru yaparız.
  • Ön onayın alınması ile Danışmanınız ile anlaşma yaparsınız ve raporu alırsınız.
  • Belgeler ile 6 ay içerisinde Bakanlığa ödeme başvurusunda bulunuruz.
  • Eski usul başvuru artık kalmadı. Başvurular Bakanlığa KEP adresi üzerinden, e-imzalı dokümanlar ile dijital olarak gerçekleştirilir. Yani firmanızın bir KEP adresi ve e-imza modülüne sahip olması gerekli. Yok ise o konuda da yardımcı oluyoruz.

Bu destekten faydalanma durumunuzu öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki resme tıklayın.

Ayrıca Kontrol Edin

Hangi İhracatçılar Birliğine üye olmalıyım?

Hangi İhracatçılar Birliği yazımıza başlarken öncelikle her işletmenin bilmesi gereken ihracatçı kavramı üzerinde duralım istedik. …