Pazar , 26 Mayıs 2024

Yurt Dışı İş Gezisi Giderlerinin %70’i Nasıl Geri Alınır?

Yurt Dışı İş Gezisi Giderlerinin %70'i Nasıl Geri Alınır?

Yurt Dışı İş Gezisi Giderlerinin %70’i Nasıl Geri Alınır? Günümüzde ihracat yapan firmalar yurt dışında daha geniş pazarlara ulaşmak adına müşteri ziyaretleri, toplantılar ve görüşmeler gerçekleştirmektedir. Döviz kurlarının yüksek olması nedeniyle bu gezilerin firmalara getirdiği maliyetler yadsınamaz bir gerçektir.

Ticaret Bakanlığı, İhracatlar Birliği üyesi (en az tüzel kişi yapısındaki) ihracat yapan firmalara sağladığı “Yurt dışı Pazar Araştırması Desteği” ile bu gezilerin firmalara getirdiği yükü hafifletmektedir.

Bu destek ile en az 2 gün sürecek ve şirket bünyesinde çalışan en fazla 2 kişinin iş amaçlı gerçekleştirileceği yurt dışı gezilerinde gerçekleşen Uçak, Otel ve Araç Kiralama giderlerinin, üst limiti $5,000.- USD. olmak kaydıyla, %70’i Ticaret Bakanlığı tarafından geri ödenmektedir. Son 3 ay içerisinde yapılan geziler de bu destek kapsamındadır.

Yurt Dışı iş gezisi giderlerinin destek olarak geri almanın bir başka yolu KOSGEB’dir. Ancak KOSGEB, en az 10 (on) işletmenin yurt dışı iş gezisi programında olduğu ve KOSGEB Birimleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) veya Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) tarafından düzenlenen Yurt Dışı İş Gezisi Programlarını üst limit 5,000.- TL.‘ye kadar desteklemektedir.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız. 

Pazar Araştırması Desteği

 

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB Girişimci Destek Programı

Programın Amacı Ülkemizin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörler öncelikli olmak üzere yeni kurulan işletmeleri destekleyerek …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024