Cumartesi , 9 Aralık 2023

Türkçe Saati Proje Destek Programı YTB

Türkçe Saati Proje Destek Programı YTB

Türkçe saati proje destek programı yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı. (YTB) tarafından yurt dışındaki çocuk ve gençlerin Türkçe becerilerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen ve kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarıdır. Sivil Toplum kuruluşları ile eğitim kurumlarının yararlanabileceği Türkçe Saati Proje Destek Programına başvurular başladı.

Türkçe Saati Proje Destek Program Amacı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışında yaşayan, okul çağındaki çocuk ve gençlerin anadilleri olan Türkçe’ye yönelik becerilerini arttırmak ve sosyal-kültürel hayatlarına katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen Türkçe Saati Proje Destek Programına başvurular başladı. Program kapsamında yurt dışında genç kuşaklara Türkçe ve Türk kültürünü öğretmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiren kurumların projeleri desteklenecek. Kendi kültürleriyle barışık öz güven sahibi bireyler yetişmesi adına önem arz eden proje aynı zamanda bu alanda faaliyet yürüten kurumların kapasitelerinin gelişmesine de yardımcı oluyor.

Türkçe Saati Proje Destek Program Projesine Nasıl Başvurulur?

ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Norveç, Hollanda ve Avustralya‘da eğitim alanında kâr amacı gütmeden faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumlarının yararlanabileceği programdır. Programa başvurular tıklayacağınız adres üzerinden online olarak alınacak. Kurumların öncelikle bu adres üzerinden üyelik kaydı oluşturmaları; ardından ise sisteme giriş yaparak istenilen form ve belgeleri doldurarak programa başvurmaları gerekiyor. Projelerde ise tıklayacağınız adresinde yer alan Türkçe Saati Proje Destek Programı Başvuru Rehberi ndeki kriterlere göre hazırlamış olması gerekiyor.

Türkçe Saati Proje Destek Programı Başvurular 31 Ağustos 2020 Tarihine Kadar Sürecek

Projeye son başvuru tarihi 31 Ağustos 2020 olarak belirlenirken başvuru şartları ve proje detayları hakkındaki detaylı bilgiler ise “Türkçe Saati” adresinde yer alıyor.

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK TEYDEB 1501 ve 1507 2023/02 Çağrısı Proje Başvuruları

Arttırılan Bütçesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?