Çarşamba , 24 Temmuz 2024

Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı

Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı

Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı. Bağımlılıkla mücadelesini bütüncül yaklaşım ve rol model uygulamaları ile gerçekleştiren Yeşilay, yenilikçi çalışmaların artırılarak desteklenmesi için ilan ettiği Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı’nın başvuru süresi uzatıldı. Son başvuru tarihi ise 28 Haziran 2019 olarak belirlendi.

2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında, Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele anlayışı ve kuruluş amaçları çerçevesinde ülkesel hedeflerle kurumsal stratejik plandaki hedef ve önceliklere uygun olarak geliştirilen Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı’nın öncelikleri ise şu şekilde:

  • Öncelik 1. Bağımlılıklarla mücadelede toplumsal farkındalık düzeyini artıracak, hedef odaklı, tematik, yenilikçi ve sürdürülebilir önleme yöntemlerinin geliştirilmesi ve uygulanması,
  • Öncelik 2. Bağımlılık riski yüksek bölgelerde sosyal destek unsurlarının geliştirilmesi, bağımlılık tedavisi gören ve bağımlılık riski altındaki gençlerin sosyal destek modelleri ile topluma katılımlarının artırılması,
  • Öncelik 3. Bağımlılık alanında önleme ve sosyal uyum süreçlerine yönelik olarak bilimsel temellere dayanan yenilikçi uygulamaların geliştirilmesine, mevcut uygulamaların etki düzeyinin belirlenmesine ve politika geliştirmeye destek olabilecek araştırmaların gerçekleştirilmesi.

Toplam bütçesi 1 milyon Türk Lirası olan, yukarıda belirtilen öncelikler çerçevesinde destek dağılımının gerçekleştirileceği Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı’nda asgari destek tutarı 20 bin TL. olurken, azami destek tutarı 100 bin TL. olarak belirlendi.

5 Nisan tarihi itibariyle ilan edilen programa başvurular için son tarih: 31 Mayıs 2019. İnternet üzerinden www.yesilay.org.tr adresinden bilgi sahibi olabileceğiniz programda ayrıca; Yeşilay Genel Merkezi’nde potansiyel başvuru yapacaklar için bilgilendirme toplantısı gerçekleşecek. Bilgilendirme toplantısının tarihi Yeşilay web sitesinden duyurulacak.

Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Detaylı bilgi ve her türlü soru için projemdp@yesilay.org.tr adresine ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024