Çarşamba , 29 Haziran 2022

Yapay Zeka ve Kuantum Teknolojileri Konulu EUREKA Çağrısının Başvuruları Sürüyor

Yapay Zeka ve Kuantum Teknolojileri Konulu EUREKA Çağrısının Başvuruları Sürüyor

Yapay Zeka ve Kuantum Teknolojileri Konulu EUREKA Çağrısının Başvuruları Sürüyor. 01 Nisan 2019 tarihinde açılan Yapay Zekâ ve Kuantum Teknolojileri konulu EUREKA çağrısı başvuru almaya devam ediyor. 1 Temmuz 2019 tarihinde kapanacak çağrıya önerilecek projeler EUREKA Network Projeleri olarak değerlendirilecek ve desteklenecektir.

Türkiye, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Güney Kore, İspanya, İsrail, İsviçre ve Kanada’nın birlikteliği ile açılan çağrı ile yapay zekâ ve kuantum teknolojileri alanlarına odaklanmış proje önerilerinin desteklenmesi hedeflenmektedir. Ülkemizden bir firma bu ülkelerden herhangi bir tanesinden bir ortakla çağrıya katılabilir. Önerilen projelerde sürenin en fazla 36 ay olması beklenmektedir.

Ülkemiz katılımcılarının 1 Temmuz 2019 tarihine kadar TEYDEB 1509 Yapay Zeka ve Kuantum Teknolojileri programına ulusal başvurularını da tamamlamaları gerekmektedir.

Uluslararası başvuru ve çağrı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Ulusal başvuru için tıklayınız.

 

İletişim:

EUREKA Ulusal Koordinasyon Ofisi

0312 298 1861

eureka@tubitak.gov.tr

Ayrıca Kontrol Edin

Eurogia 2030 Call 18 Çağrıları Açıldı

Düşük karbonlu enerji teknolojilerinde yenilikçi projeler geliştirmeyi, uluslararası ortaklıkları desteklemeyi ve teşvik etmeyi hedefleyen EUROGIA …