Perşembe , 5 Aralık 2019
Ana » Arşiv » Üretim Atıklarını Doğru Değerlendirmek için 250.000 €’luk Hibe

Üretim Atıklarını Doğru Değerlendirmek için 250.000 €’luk Hibe

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, TMM (Turkey Materials Marketplace) üyelerinin atık ve yan ürün transferlerini kolaylaştırmak için ‘Circular Vouchers’ adlı teknik destek paketini faaliyete geçirdi.

Circular Vouchers işletmelerin üretim süreçlerinde ortaya çıkan atıkların ve yan ürünlerin başka işletmelerin ham madde ihtiyaçlarını karşılayan bir  materyal döngüsüne dahil etmek için ihtiyaç duydukları teknik danışmanlık ve fizibilite konularındaki çalışmalara destek veriyor.

Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ortaklığında yürütülen programla, atıkların işlemden geçirilip alternatif ham madde olarak kullanılabilmesi imkanlarının araştırması / incelenmesi konularında geniş bir teknik uzman havuzu oluşturuldu.

Her bir başvuru desteği için üst limit 25.000 Euro olarak belirlenen çağrıda onaylanan ilk üç projeye %100 hibe sağlanacak. Sonraki onaylanacak projeler için başvuran firmalardan da belirli oranlarda katkı bekleniyor.

The Circular Vouchers Türkiye’de enerji ve kaynak verimliliğini desteklemek için, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı 2013 ile fonlanan  destek paketine başvurabilmek için Türkiye Materials Marketplace ağına üye olmak gerekiyor.

Son Başvuru: 31 Temmuz 2018

Başvuru Dili: İngilizce

 

Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen,
deniz.yurtsever@now-turkey.org ile iletişim kurun.

Proje web sitesi için: http://turkey.materialsmarketplace.org/

 

Ayrıca Kontrol Edin

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Programı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal …

%d blogcu bunu beğendi: