Cuma , 24 Mayıs 2024

Üretim Atıklarını Doğru Değerlendirmek için 250.000 €’luk Hibe

Üretim Atıklarını Doğru Değerlendirmek için 250.000 €’luk Hibe

Üretim Atıklarını Doğru Değerlendirmek için 250.000 €’luk Hibe. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, TMM (Turkey Materials Marketplace) üyelerinin atık ve yan ürün transferlerini kolaylaştırmak için ‘Circular Vouchers’ adlı teknik destek paketini faaliyete geçirdi.

Circular Vouchers işletmelerin üretim süreçlerinde ortaya çıkan atıkların ve yan ürünlerin başka işletmelerin ham madde ihtiyaçlarını karşılayan bir  materyal döngüsüne dahil etmek için ihtiyaç duydukları teknik danışmanlık ve fizibilite konularındaki çalışmalara destek veriyor.

Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ortaklığında yürütülen programla ilgili, bu atıkların işlemden geçirilip alternatif ham madde olarak kullanılabilmesi için imkanlarının araştırması ve incelenmesi konularında geniş bir teknik uzman havuzu oluşturuldu.

Her bir başvuru desteği için üst limit 25.000 Euro olarak belirlenen çağrıda onaylanan ilk üç projeye %100 hibe sağlanacak. Sonraki onaylanacak projeler için başvuran firmalardan da belirli oranlarda katkı bekleniyor.

The Circular Vouchers Türkiye’de enerji ve kaynak verimliliğini desteklemek için, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı 2013 ile fonlanan  destek paketine başvurabilmek için Türkiye Materials Marketplace ağına üye olmak gerekiyor.

Son Başvuru: 31 Temmuz 2018

Başvuru Dili: İngilizce

 

Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen,
deniz.yurtsever@now-turkey.org ile iletişim kurun.

Üretim Atıklarını Doğru Değerlendirmek Proje web sitesi için: http://turkey.materialsmarketplace.org/

 

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024