Pazar , 28 Şubat 2021

Somut Olmayan Kültürel Miras Kış Okulu UNESCO

Somut Olmayan Kültürel Miras

Somut Olmayan Kültürel Miras (SOKÜM) Kış Okulu UNESCO , Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ev sahipliğinde Kastamonu’da gerçekleştirilecek.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ile Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen, dördüncü UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Kış Okulu etkinliği KUZKA ev sahipliğinde Kastamonu’nun Ilgaz Dağı Millî Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Kastamonu’da 4-5 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenecek etkinliğe Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve kalkınma ajansları uzmanları ile Kastamonu UNESCO masası temsilcilerinin katılması bekleniyor. İki gün sürecek etkinlikte “Kalkınma Ajanslarının Rolleri, Katkıları ve UNESCO ile İş Birliği” başlığı altında:

  • SOKÜM Farkındalığı İçin Görsel Kültürün Önemi,
  • Kültür ve Kalkınma İlişkisi,
  • Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Hedefleri,
  • Örneklerle SOKÜM ve Sürdürülebilir Kalkınma İlişkisi,
  • Sürdürülebilir Kalkınma ve El Sanatları,
  • Kalkınma Ajansları İçin SOKÜM: Müze, Kent ve Kültür Endüstrileri İstişaresi

konularında uzman katılımcılar tarafından sunumlar ve değerlendirmeler yapılacak. Etkinlik sonunda ise düzenlenecek törenle katılımcılara sertifika takdim edilecek.

Kaynak: T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

UNESCO 2021 İpek Yolları Gençlik Araştırma Hibe Çağrısı

UNESCO, 2021 İpek Yolları Gençlik Araştırma Hibesi’ne başvurmak için 35 yaşın altındaki gençlere çağrıda bulunmaktadır. …

%d blogcu bunu beğendi: