Perşembe , 19 Mayıs 2022

Unesco Kral Hamad Bin Isa Al-Khalifa Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı Ödülü Duyurusu

Unesco Kral Hamad Bin Isa Al-Khalifa Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı Ödülü Duyurusu

Unesco Kral Hamad Bin Isa Al-Khalifa Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı Ödülü Duyurusu

UNESCO King Hamad Bin Isa Al-Khalifa Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı Ödülü, eğitim olanaklarını geliştirerek kaliteli eğitime erişimi sağlayan ve herkes için hayat boyu öğrenme fırsatlarını oluştururken teknolojiyi kullanan yenilikçi yaklaşımlara verilmektedir.

UNESCO Kral Hamad Bin Isa Al-Khalifa Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanılması Ödülünün amacı, öğrenmeyi, öğretmeyi ve tüm eğitim performanslarını güçlendirmek amacıyla en iyi modelleri, uygulamaları, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin (ICTs) yaratıcı kullanımını destekleyerek bireylerin, kurumların, diğer kuruluşların veya sivil toplum kuruluşlarının proje ve faaliyetlerini ödüllendirmektir. 2005 yılından itibaren Bahreyn Krallığı tarafından finanse edilen ödüle; dijital çağda öğretme ve öğrenmeyi geliştiren olağanüstü proje sahibi bireyler, STK’lar ve kurumlar aday olabilmektedir.

Ödülün 2019 yılı için teması ‘Yapay Zekânın eğitim, öğrenim ve öğretimde yenilikçi kullanımı” olarak belirlenmiştir. Ödül sahiplerine $ 25.000.- ABD Doları ve diploma takdim edilecektir.

Adaylık Süreci:

Adaylar, UNESCO Millî Komisyonları aracılığıyla başvurularını iletebilmektedirler.

Başvurular;

  • Yıl için belirlenenmiş yukarıda belirtilen tema ile ilgili,
  • Yapay zeka uygulamaları konusunda yenilikçi,
  • Hedeflenen faydalanıcıların yaşamları üzerinde ölçülebilir olumlu ve sürdürülebilir etki göstermeli,
  • Potansiyel uygulanabilirlik ve ölçeklenebilirlik üzerine izler içermelidir.

Her ülke en fazla 3 aday gösterebilir. Aday gösterilen başvuru/program en az 6 aydır faaliyette olmalıdır. Bireysel başvurular dikkate alınmayacaktır.

Seçim ve Başvuru Süreci:

Ödül için oluşturulmuş uluslararası jüri tarafından başvurular değerlendirilecek ve önerilen adaylar arasından UNESCO Genel Direktörü  kazanan iki başvuruyu belirleyecektir.

UNESCO Tükiye Millî Komisyonuna başvurular, en geç 22 Ekim 2019 tarihine kadar webmaster@unesco.org.tr adresine iletilmelidir.

UNESCO Kral Hamad Bin Isa Al-Khalifa Eğitimde Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin Kullanımı Daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayın


Başvuru Formu Formu için Tıklayınız

Ayrıca Kontrol Edin

Kültür Sanat Fonu 2021 Dönemi Başvuruları Açıldı

Sivil Toplum için Destek Vakfı, Kültür-Sanat Fonu’nu Turkey Mozaik Foundation işbirliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı Kültür Politikaları …