Cuma , 19 Temmuz 2024

Uluslararası Gençlik Çalışmaları için Hibe Çağrısı

Uluslararası Gençlik Çalışmaları için Hibe Çağrısı

Uluslararası Gençlik Çalışmaları için Hibe Çağrısı. European Youth Foundation, Avrupa Gençlik Etkinliklerine mali destek sağlamak için Avrupa Konseyi tarafından kurulan bir fondur. Gençlik faaliyetlerine maddi destek sağlayarak Avrupa’daki gençler arasındaki işbirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor. İnsan haklarına, demokrasiye, hoşgörü ve dayanışmaya saygı duygusu içinde barış, anlayış ve işbirliğinin geliştirilmesine hizmet eden faaliyetlerle ilgilidir.

EYF, gençlik STK’ları veya şebekeleri veya Avrupa Konseyi gençlik politikaları ve çalışmaları ile ilgili gençlik çalışmaları alanlarında yer alan diğer STKlar tarafından üstlenilen aşağıdaki faaliyet türlerine maddi destek sağlamaktadır:

 • Avrupa karakterinin eğitim, sosyal, kültürel ve insani faaliyetleri,
 • Avrupa’da barış ve işbirliğini güçlendirme amaçlı faaliyetler,
 • Avrupa’daki gençler arasında daha yakın işbirliği ve daha iyi anlayış sağlamak için özellikle bilgi alışverişini geliştirerek faaliyetler,
 • Avrupa’da ve gelişmekte olan ülkelerde kültürel, eğitimsel ve sosyal amaçlı karşılıklı yardımı teşvik etmeyi amaçlayan faaliyetler,
 • EYF’nin desteğini elde etmek için, projelerin Avrupa Konseyi’nin değer ve işlerine ve 2018-2019 için Gençlik Sektörünün önceliklerine girmesi esastır.
 1. Haklara erişim;
 2. Gençlerin katılımı ve gençlik çalışması
 3. Kapsayıcı ve barışçıl toplumlar.

Uluslararası Gençlik Çalışmaları EYF aşağıdaki işlemleri destekleyebilir:

A. Uluslararası faaliyet – Katılım ve kültürlerarası öğrenmeyi teşvik etmek için gençlerin Avrupa’daki gençlerin toplantıları da dahil olmak üzere. EYF, toplam maliyetin üçte ikisini kadar örtbas edecektir. Maksimum hibe: 20.000 €.

B. Yıllık çalışma planı – Bir sonraki yıl (lar), uluslararası faaliyetler, pilot faaliyetler ve ayrıca yayın (web geliştirme dahil) için bir dizi etkinlik de dahil olmak üzere. Bu faaliyetler önümüzdeki yıllar için STK’nızın strateji veya eylem planının bir parçası ve destekleyecektir. Maksimum hibe: 50.000 €.

C. Yapısal Hibe – Avrupa Gençlik Vakfı, faaliyetlerini Avrupa düzeyinde yürütmekle ilgili genel idari masrafları karşılamak üzere her 2 yılda bir uluslararası sivil toplum örgütleri veya ağları bir katkı da sağlayabilir. Maksimum yıllık bağış: 2 yıl için yılda 25.000 € (yani, 2 yıl için maksimum 50.000 €).

D. Bir defaya mahsus yapısal hibe (yenilenemez) – Vakıf, bölgesel ağların idari masraflarına Avrupa yapısını kurmalarına yardımcı olmak için katkıda bulunabilir. Bir defaya mahsus olmak üzere maksimum hibe: 10.000 Euro.

E. Pilot etkinlik – Gerçekleştiği yerel bağlamla bağlantılı belirli bir toplumsal meydan okumayı ele alan bir müdahale. Maksimum hibe: 10.000 €.

Tarihler:
1 Nisan için:

 • 1 Ocak – 30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen uluslararası faaliyetler (ertesi yılın ilk yarısı),
 • Gelecek yılın yıllık Çalışma planı

1 Ekim için:

 • 1 Nisan – 31 Aralık (takip eden yılın 2. yarısı) arasında gerçekleşen uluslararası faaliyetler,
 • Gelecek yılın yıllık Çalışma planı,
 • Gelecek yıl için bir kerelik yapısal hibeler (bölgesel ağ)

1 Ekim için:

 • 2018-2019 yılları için 2 yıllık Yapısal Hibe (uluslararası STK’lar / şebekeler)
  Pilot proje başvuruları için kesin bir değerlendirme yapılmasına olanak tanımak için etkinliğin başlangıcından önce iyi bir zaman sunulması gereken belirli bir süre yoktur.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024