Salı , 17 Mayıs 2022

Ulusal Deprem Araştırma Programı (UDAP) 2020 Yılı

Ulusal Deprem Araştırma Programı (UDAP) 2020 Yılı 1. Dönem Çağrılı Projeler Duyurusu

(UDAP) 2020 Yılı 1. Dönem Çağrılı Projeler Duyurusu Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından 2012 yılında başlatılan “Ulusal Deprem Araştırma Programı (UDAP)” ile ülkemizin depremle ilgili öncelikli alanlarında yeni bilgiler üretilmesi, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, teknolojik problemlerin çözülmesi için bilimsel çalışmaların desteklenmesi ve deprem konusundaki araştırmaların çok katılımcı yapıya ve uygulamaya aktarılabilecek sonuç odaklı projelere dönüştürülerek ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda, 2020 yılı birinci döneminde, UDAP kapsamında desteklenecek olan; Kamu kurumlarımız ve üniversitelerimizden araştırmacıların önereceği “Çağrılı” projelerin çağrısı açılmıştır.

Ulusal Deprem Araştırma Programı (UDAP) 2020 yılı 1’inci Dönem Çağrılı Projeler kapsamında:

Türkiye kapsamında afet zararlarının azaltılması konusunda yapılacak her türlü AR-GE niteliğindeki çalışma desteklenecektir.

Proje önerileri için, son başvuru tarihi olarak 29 Haziran 2020 olarak belirlenmiştir.

Detaylar için tıklayınız.

Proje Duyuru Metni için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler G.M. Dernekler için Proje Çağrısı

İçişleri Bakanlığı Bütçesinden Derneklere Yardım Yapılması Hakkında Yönerge kapsamında her yıl Bakanlık bütçesinden derneklere proje …