Çarşamba , 24 Temmuz 2024

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Teknik Destek Projesi

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Teknik Destek Projesi

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Teknik Destek Projesi. Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Projesi, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından 6 Nisan 2018 itibarıyla uygulanmaya başlamıştır. Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) kapsamında Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse etmiş olduğu projenin amacı, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde yerel düzeyin idari kapasitesini güçlendirerek, bu süreçte Türkiye’deki ve AB’ye üye ülkelerdeki yerel yönetimler arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlayacak kalıcı köprüler kurmaktır. Projeye ilişkin ayrıntılı bilgiye  www.yereldeab.org.tr/sehireslestirme internet sitesinden erişilebilir.

Proje faaliyetleri arasında yerel yönetimlerin AB ile ilgili konularda bilgi düzeyinin kapasite geliştirme faaliyetleri yoluyla arttırılması da bulunmaktadır. Bu kapsamda AB Müktesebatı konulu kapasite geliştirme eğitimleri düzenlenecektir. 4 gün sürmesi planlanan eğitimlerin ikincisi 5-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenmesi öngörülmektedir. Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Teknik Destek Projesi Eğitimde değinilecek konulara ve örnek sunulara ilişkin bilgiye erişmek için tıklayınız.

Eğitimler; Belediye, Valilik, Kaymakamlık, İl Özel İdaresi ve yerel yönetim birliklerinde görevli katılımcıların başvurusuna açık olacaktır. İzmir dışından eğitimlere katılacak personelin şehirler arası ulaşım giderleri (uçak, tren veya otobüs bilet ücretleri) ve eğitim süresince konaklama masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.

Toplam katılımcı sayısı 50 ile sınırlıdır. Başvuru sayısının kontenjanı aşması halinde tüm talepler değerlendirilecek ve proje bütçe olanakları çerçevesinde katılımcılara dair nihai karar verilecektir. Nihai katılımcıların belirlenmesinden sonra kişilere bilgi verilecektir.

Son Başvuru tarihi: 21 Ekim 2019‘dir.

Başvuru süreci tamamlandığında tüm katılımcılara bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuru için tıklayınız.

Avrupa Birliği Başkanlığı
İletişim ve bilgi için: twin@towntwinning.org

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024