Cumartesi , 13 Ağustos 2022

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor. Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasların artırılmasını ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Hrant Dink Vakfı’nın Avrupa Birliği desteği ile hayata geçirdiği Seyahat Fonu, Temmuz 2016 – Temmuz 2017 arasında; Türkiye ve Ermenistan’dan en az 180 kişinin komşu ülkedeki faaliyet ve araştırmalarını, gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılayarak destekleyecek.

9. Dönem Son Başvuru Tarihi: 24 Kasım 2016

                      2016 – 2017 Seyahat Fonu Başvuru Takvimi

Başvuru Dönemleri Son Başvuru Tarihleri Yararlanıcıların Açıklanacağı Tarihler Hedeflenen Yararlanıcı Sayısı
9. 24 Kasım 2016 10 Aralık 2016 Türkiye’den 29, Ermenistan’dan 16 
10. 24 Şubat 2017 10 Mart 2017 Türkiye’den 29, Ermenistan’dan 16 

Temmuz 2016-Temmuz 2017 arasındaki ziyaretler için Seyahat Fonu’na başvurular, yukarıda belirtilen başvuru dönemlerinden herhangi birinde yapılabilir.  Bununla birlikte, Seyahat Fonu desteği ile komşu ülkeye yapılacak ziyaretler, aşağıda belirtilen seyahat tarihi aralıklarına göre ayarlanmalıdır.

Desteklenecek Seyahat Tarihi Aralıkları
10 Temmuz – 30 Eylül 2016
15 Eylül –  31 Aralık 2016
15 Aralık 2016  – 31 Mart 2017
15 Mart – 15 Temmuz 2017

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği desteği ile, Nisan 2014 – Mayıs 2015 arasında, Türkiye ve Ermenistan’ın farklı şehirlerinden 210 kişinin komşu ülkeye ziyaretlerini karşıladı. Temmuz– Eylül 2015 arasında ise Ankara ve Yerevan’daki İngiltere Büyükelçiliklerinin ortak desteği ile 26 kişi Seyahat Fonu’ndan yararlandı.  Seyahat Fonu yaralanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenim ve deneyimleri Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden paylaşılmaya devam ediyor.

Seyahat Fonu, her iki ülkedeki gençler, üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları,  meslek örgütleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyen ve araştırmacılar, gazeteciler, doktorlar, avukatlar, yazarlar, yayıncılar, sanatçılar, spor kulüpleri, sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerin komşu ülkeye belirli amaçlarla yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlayan bir fon havuzu olarak kurgulandı. Vakıf, Seyahat Fonu ile Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, toplumsal cinsiyet, tıp, hukuk, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çevresinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor.

***

Seyahat Fonu başvuruları, Türkiye ve Ermenistan’dan altı üyenin görev yapacağı bağımsız bir Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve seçim sonuçları Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Türkiye – Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri

  • Anahit Minassian
  • Dikran Altun
  • Feray Salman
  • Gayane Mkrtchyan
  • Gülesin Nemutlu
  • Nelli Minasyan

Başvuru Formu’nu doldurmadan önce, Türkiye-Ermenist Yönetmeliği’nin Seyahat Fonu okuyunuz.

Türkiye – Ermenistan Seyahat Fonu Başvurunu Formu’nu doldurmak için tıklayınız.

Sorularınız için proje koordinatörlerimiz Nazlı Türker (seyahatfonu@hrantdink.org), Anna Yeghoyan ve Armenuhi Nikoghosyan’la (travelgrant@hrantdink.org) iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında Avrasya Ortaklık Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütülmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

[cbfccountdown type=”circular” date=”02/24/2017″ hour=”00″ minute=”00″][/cbfccountdown]

Ayrıca Kontrol Edin

Hrant Dink Vakfı Tarih ve Hafıza Araştırmaları Teşvik Fonu

Hrant Dink Vakfı destekçilerinden Dr. Alper Öktem’in girişimi ve katkılarıyla 2010 yılında hayata geçirilen Tarih …