Çarşamba , 24 Temmuz 2024

Türkiye Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor

Türkiye Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor

Türkiye Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor. Hrant Dink Vakfı, Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ile, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor. Sınırları Aşıyoruz programı kapsamında yürütülen Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonun, 2017-2019 döneminde Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği ile 150 kişinin daha belirli bir amaç ve program doğrultusunda komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerin gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılamaya devam edecektir.

Siz de, hemen yanı başınızdaki komşu ülkenin farklı kültürlerini daha yakından tanıyabilir, çalıştığınız alanda yeni işbirliği imkânlarını keşfedip sınırları aşmanın heyecanını yaşayabilirsiniz. Hrant Dink Vakfı tarafından Nisan 2014’te başlatılan Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan bugüne kadar 590 kişi yararlanmaya hak kazandı. Birçok farklı şehirden müzik grupları, mimarlık, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi öğrencileri, kadınların güçlendirilmesi alanında çalışan sivil toplum gönüllüleri, yönetmenler, fotoğrafçılar, müzisyenler, araştırmacılar, gastronomi alanından uzmanlar ve daha birçok farklı faaliyet alanından kişiler, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonuyla komşu ülkeyi ziyaret etme fırsatı buldular.

Başvuru yapmadan önce, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fon Yönetmeliği‘ni mutlaka okuyunuz. Seyahat Fonunu yararlanıcılarının, komşu ülke ile ilgili izlenim ve deneyimlerine ulaşmak için ‘Sınırları Aşıyoruz’ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz: travelgrant@hrantdink.org

Son başvuru: 1 Mayıs 2018 – Şimdi Başvurun

Başvuru Dönemleri Son Başvuru Tarihleri Yararlanıcıların Açıklanacağı Tarih
15. 1 Mayıs 2018 20 Mayıs 2018
16. 1 Ağustos 2018 20 Ağustos 2018
17. 1 Kasım 2018 20 Kasım 2018

Türkiye Ermenistan Seyahat Fonu Desteklenecek Seyahat Tarihi Aralıkları

  1. Haziran – Ağustos 2018
  2. Eylül – Kasım 2018
  3. Aralık 2018 – Şubat 2019

‘Ben de Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan yararlanabilir miyim?’

Diyalog ve işbirliği amacıyla komşu ülkeyi ziyaret etmek isteyen herkes, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’na başvurabilir. Sizler de komşu ülkede çevre, edebiyat, spor alanlarında faaliyetler yapmak; eğitim ve dil öğrenme gibi olanakları değerlendirmek; sivil toplum ya da her türlü meslek gruplarında işbirlikleri geliştirmek; kültür-sanat alanında ortak üretimlerde bulunmak; atölye, sergi, konser, toplantı, panel ve benzeri etkinlikler düzenlemek ya da bu etkinliklere katılmak amacıyla Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’na başvurabilirsiniz.


Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu 2017-2019 döneminde, Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ve Birleşik Krallık Hükümeti Çatışma, İstikrar, Güvenlik Fonu desteği ile yürütmektedir.

#ukcssf

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024