Pazar , 25 Şubat 2024

Türk Amerikan Derneği ve Amerikan Türk Cemiyeti “Gelecek Vadeden Türkler” Hibe Fonu (ENG-TR)

Türk Amerikan Derneği ve Amerikan Türk Cemiyeti “Gelecek Vadeden Türkler” Hibe Fonu (ENG-TR)

Türk Amerikan Derneği ve Amerikan Türk Cemiyeti “Gelecek Vadeden Türkler” Hibe Fonu (ENG-TR)

THE AMERICAN TURKISH SOCIETY AND THE TURKISH AMERICAN ASSOCIATION ESTABLISHED THE “PROMISING TURKS FUND”.
The American Turkish Society (ATS) founded in New York in 1949 and the Turkish American Association (TAA) founded in Ankara in 1951, established “The Promising Turks Fund”; a fund that supports Turkish students to represent Turkey in the fields of science, technology, engineering, art, mathematics (STEAM) and international relations. Successful Turkish students at high school, college, masters and Ph.D. levels, who have been invited to the U.S. to represent Turkey in competitions, symposiums or conferences organized by educational institutions or NGOs may apply to the fund. The application form must be completely filled out and relevant documents must be submitted.

TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ VE AMERİKAN TÜRK CEMİYETİ “GELECEK VADEDEN TÜRKLER” ADLI BİR HİBE FONU OLUŞTURDU.
1949 yılında New York’ta kurulu Amerikan Türk Cemiyeti (The American Turkish Society) ve 1951 yılında Ankara’da kurulu Türk Amerikan Derneği, ülkelerini A.B.D.’de fen, teknoloji, mühendislik, sanat, matematik (STEAM) ve uluslararası ilişkiler alanlarında temsil etmek üzere davet almış başarılı Türk öğrencilerine karşılıksız hibe fonu vermek üzere hazırlıklarını tamamladı. Bu alanlarda çalışan ve A.B.D.’den herhangi bir eğitim veya sivil toplum kuruluşundan ülkesini temsil etmek üzere davet almış, lise, üniversite, yüksek lisans veya doktora öğrencileri bu fondan faydalanabilirler. Form ve belgelerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Not: Kriter ve belirlenen bütçeye en çok uyan proje veya projeler ödüllendirilecektir.

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK TEYDEB 1501 ve 1507 2023/02 Çağrısı Proje Başvuruları

Arttırılan Bütçesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?