Pazartesi , 21 Eylül 2020

Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı Yayınlandı

T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın hazırlamış olduğu TR82 Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı’nın amaçları doğrultusunda başlattığı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TAG) kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması amacıyla proje teklif çağrısı ilanına çıkmış bulunuyor.

“Turizm Unsurlarının Altyapıları İyileşiyor” sloganı ile potansiyel başvuru sahiplerini proje hazırlamaya çağıran Ajans, 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında faaliyet bölgesi illeri Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta uygulanacak projelere toplam 24 Milyon TL. büyüklüğünde hibe desteği sağlayacak.

Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TAG) kapsamında TR82 Bölgesinde faaliyet gösteren İl Özel İdareleri, Belediyeler, Bölge Müdürlükleri, İl Müdürlükleri, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, Turizm Altyapı Hizmet Birlikleri Bölge turizmi açısından önem arz eden ve program kapsamında belirlenen doğal, kültürel ve tarihi unsurların altyapısının iyileştirilmesi konusunda 750.000- TL. ile 3.000.000.- TL. arasında azami %75’ye varan oranda hibe desteğinden faydalanabilecektir.

Program kapsamında sadece başvuru rehberi Tablo-1’de yer alan unsurlar ile doğrudan veya dolaylı ilişkilendirilen faaliyetler ile başvurusu esnasında mülkiyet, izin, imar, ortaklık vb. hukuki teknik engeller bulunmayan ve onaylı uygulama projesi hazır olan projeler desteklenecektir.

Ajansa proje başvurusunda bulunmak isteyenlerin başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden en geç 22 Şubat 2019 Cuma, Saat 23:59’a kadar tamamlamaları ve taahhütnamelerini (e-imza veya matbu) ise en geç 1 Mart 2019 Cuma, Saat 18:00’a kadar Ajansımıza ulaştırmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihlerden sonra yapılacak proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Programların başvuru rehberleri ile bilgilendirme ve eğitim toplantılarının yer ve zaman bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

AHİKA 2020 Yılı Teknik Destek Programı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) 2020 Yılı Teknik Destek Programı, 01.09.2020 tarihi itibarıyla ilan edildi. Program …

%d blogcu bunu beğendi: