Pazar , 26 Mayıs 2024

TÜBİTAK Yabancı Araştırmacı Seyahat ve Ağlara Üyelik Desteği

TÜBİTAK Yabancı Araştırmacı Seyahat ve Ağlara Üyelik Desteği

TÜBİTAK Yabancı Araştırmacı Seyahat ve Ağlara Üyelik Desteği. Ülkemizin aidat ödeyerek katılım sağladığı AB Çerçeve Programları (AB ÇP) kapsamında; Türkiye’deki paydaşların program hakkında farkındalıklarının, Türkiye’den gerçekleştirilecek proje başvuru sayısının ve bu projelerin kalitesinin artırılmasına yönelik destek ve ödül programları; “TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerine Katılımı Özendirmeye Yönelik Destek ve Ödül Programlarına ilişkin Usul ve Esaslar” çerçevesinde yürütülmektedir.

TÜBİTAK Yabancı Araştırmacı Seyahat ve Ağlara Üyelik Desteği Kararı Verildi

Avrupa Komisyonu ile yürütülen yoğun müzakereler sonucunda, ülkemizin Ufuk2020 Programı’na 2020 yılı için ödenmesi gereken son taksit; 77,8 Milyon Avro miktarındaki katkı payından muaf tutulması sağlanmış. İlgili katkı payının ülkemiz araştırmacıları için yeni destek programları sunularak kullanılmasına karar verilmiştir.

İlgili karar doğrultusunda, Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı faaliyetleri kapsamında tasarlanmış ve yürütülmekte olan destek programlarına Şubat ayı itibariyle iki destek programı daha eklenmiştir.

Yabancı Araştırmacı Seyahat Desteği, AB ÇP’de en az bir tane çok ortaklı proje yürütmüş olan yurtdışında yerleşik koordinatör kuruluşların proje yürütücülerinin ve yurtdışında yerleşik ERC baş araştırmacı veya panelistinin Türkiye’de yerleşik kuruluşları ziyaret etmeleri için tasarlanmıştır.

TÜBİTAK Yabancı Araştırmacı Seyahat ve Ağlara Üyelik Desteği Amacı

Destek ile AB ÇP’de Türkiye’de yerleşik kuruluşların daha fazla projede yer almaları gerekir. Bu yolla ülkemizin programdaki başarısı ile Türkiye Araştırma Alanı ile Avrupa Araştırma Alanı arasındaki uyumun artırılması amaçlanmaktadır.

Destek kapsamında ziyaretin gerçekleştirileceği şehre ulaşım için gerekli olan ulaşım masrafları, konaklama giderleri ve gerekli ise vize masraflarının karşılanması öngörülmektedir.

Ağlara Üyelik Desteği ile AB ÇP çerçevesinde sunulan proje önerilerine dâhil olunmasında ve AB ÇP önceliklerinin belirlenmesinde etkili olan ağlara üyeliğin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Kimler Başvurabilir?

Ağlara üyelik desteğine Türkiye’de faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, ulusal mevzuat uyarınca küçük ve orta büyüklükte işletmeler (KOBİ) ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar başvurabilir.

Destek miktarı, ulusal mevzuat uyarınca KOBİ statüsündeki firmalar için yıllık üyelik bedelinin %80’i, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yıllık üyelik bedelinin %100’üdür.

Yalnızca TÜBİTAK tarafından ilan edilen listedeki ağlara üyelik için başvuruların kabul edileceği Programda başvurular 2020 yılı için iki seferde alınacak. Her bir başvuru dönemindeki başvurular ayrı olarak değerlendirilecektir. 2020 yılı üyelikleri için yapılacak olan başvurular 24 Haziran 2020 saat 18:00’a kadar2021 yılı üyelikleri için yapılacak olan başvurular 22 Ekim 2020 saat 18:00’a kadar yapılabilecektir.

Yabancı Araştırmacı Seyahat Desteğine ilişkin detayları bulabileceğiniz infografik ve duyuru için tıklayınız.

Ağlara Üyelik Desteğine ilişkin detayları bulabileceğiniz infografik ve duyuru için tıklayınız.

Başvurular http://destekler.h2020.org.tr/ linki üzerinden çevrimiçi olarak alınmaktadır. Söz konusu destek ve ödül programları hakkında detaylı bilgiye ve güncel duyurulara www.ufuk2020.org.tr adresinden ulaşabilir. başvurularınızı çevrimiçi olarak 5 Mart 2020 tarihinden itibaren http://destekler.h2020.org.tr/ adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024