Salı , 17 Mayıs 2022

TÜBİTAK NSTDA İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı

TÜBİTAK NSTDA (Tayland) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı

TÜBİTAK NSTDA (Tayland) İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Tayland Ulusal Bilim ve Teknoloji Kalkınma Ajansı (NSTDA) arasında mevcut İşbirliği Protokolü çerçevesinde ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

TÜBİTAK NSTDA İkili İşbirliği Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiye’deki bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Tayland’daki araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

TÜBİTAK NSTDA İkili İşbirliği Söz konusu ortak projeler yalnızca aşağıdaki öncelikli tematik alanlarda desteklenecektir:

  • Gıda Güvenliği & Tarım,
  • Biyomateryaller, Biyotıp, İlaç,
  • Sensörler

TÜBİTAK NSTDA İkili İşbirliği Başarılı bulunan projelerde yer alan Türkiye’deki araştırma ekibi için TÜBİTAK tarafından proje süresi boyunca maksimum 720,000.- TL araştırma desteği, Tayland’daki araştırmacılar içinse NSTDA tarafından proje süresi boyunca 3.6 Milyon THB destek sağlanacaktır. Maksimum proje süresi 36 ay olabilmektedir.

İlgili çağrı kapsamında 3 ortak projenin desteklenmesi öngörülmektedir.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgiye buradan, başvurular için Proje Başvuru Sistemi’ne buradan ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 8 Haziran 2020

Ayrıca Kontrol Edin

Dijital Dönüşüm

İmalatçı KOBİ’lere Dijital Dönüşüm Danışmanlığı Desteği

KOSGEB, imalat sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin aldığı dijital dönüşüm danışmanlık hizmetini …