Cumartesi , 19 Eylül 2020

TÜBİTAK ile British Council İkili İşbirliği Çağrısı

“Kâtip Çelebi-Newton Fonu” çerçevesinde 2014 yılından itibaren yürütülen 2551 TÜBİTAK ve British Council İkili İşbirliği Programı kapsamında Türkiye ile Birleşik Krallık (İngiltere, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda)’taki araştırmacılar tarafından yürütülecek ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiye’deki bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Birleşik Krallık’taki araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

İşbirliği araştırma alanları:

 • Bilgi ve İletişim Teknolojileri
 • Makine İmalat
  1. Robotik ve Mekatronik Sistem Teknolojileri,
  2. Fabrika Otomasyon Sistemleri,
  3. Eklemeli (Additive) İmalat,
  4. Makina Tasarımı ve İmalatı,
  5. Akışkan Gücü, Dinamiği ve Akışkan Makineleri,
  6. Geleneksel İmalat Teknolojileri,
  7. Döküm Teknolojileri
 • Enerji
 • Otomotiv
 • Sağlık
 • Tarım ve Gıda
 • Diğer
  1. Madencilik,
  2. İleri Malzeme Teknolojileri,
  3. Kimya

Son Başvuru Tarihi: 09 Ağustos 2019 17:30

Türkiye’deki proje ortaklarının 2551 kodlu programa http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ internet adresinden elektronik olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Birleşik Krallık’taki proje ortakları bu adresten başvurularını gerçekleştirebilecektir.

Bütçe üst limitleri Türkiye’den başvuran araştırmacılar için 720.000.- TL., Birleşik Krallık’tan başvuran araştırmacılar için £150.000.- olarak belirlenmiştir.  Çağrı kapsamında 7 proje desteklenecektir.

Çağrı ile ilgili sorularınızı uidb@tubitak.gov.tr ve UK-InstitutionalLinks@britishcouncil.org  e-posta adreslerine iletebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

Sürdürülebilirliğe Giden Yollar Transdisipliner Araştırmalar Çağrısı

Belmont Forum çatısı altında oluşturulan Sürdürülebilirliğe Giden Yollar Transdisipliner Araştırmalar Çağrısı ile sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin …

%d blogcu bunu beğendi: