Cumartesi , 13 Ağustos 2022

TUBITAK 1512: BIGG-GREEN 2022/2 EGE TEKNOPARK Çağrısı

BIGG-GREEN

2022 yılının ilk BIGG-GREEN çağrısında, EGE TEKNOPARK’ın sunmuş olduğu 9 projenin 7’si desteklenmeye hak kazanmıştır. Türkiye ortalamasını aşarak %78 başarı oranına ulaşan EGE TEKNOPARK, Türkiye’nin en başarılı uygulayıcı kuruluşlarından biri olmuştur.

BIGG Green kapsamında Yeşil Büyümeye hizmet eden; Ar-Ge ve İnovasyon temelinde, yenilik odaklı, ticari değeri doğrulanmış ürün ve hizmetlere dönüştürülecek iş fikri başvuruları kabul edilecek.

İş fikriniz aşağıdaki başlıklardan birine dahil ise, ürünleştirme desteği için TUBITAK BIGG programına başvuruda bulunarak %100’ü hibe olarak verilen 450.000 TL’lik tohum sermaye desteği alabilirsiniz.

  • İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik: İklim Değişikliği, Karbon salımı ve Sera Gazı Emisyonlarının Düzenlenmesi Amacına Katkı Sunacak Çalışmalar,
  • Temiz ve Döngüsel Ekonomi,
  • Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı,
  • Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım: Tarladan Sofraya Sürdürülebilir Tarım,
  • Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım,

Başvuru sürecinizde Ege Teknopark ve EU EBILTEM-TTO’nun deneyimli personellerinden alacağınız tüm destekler ücretsiz olacaktır.

Sorularınız için girisimcilik@egeteknopark.com.tr adresine ulaşabilir, başvuru alanlarının detaylı kırılımları için çağrı dokümanına https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/21566/bigg-yesil_buyume_cagrisi_duyurusu_23082021.pdf linkinden ulaşabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi: 26 Haziran 2022

Başvuru için tıklayın.

Ayrıca Kontrol Edin

BEBKA Bölgesel Girişim Sermayesi Kaynak Çağrısı ve Mali Destek Programı

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), TR41 bölgesinde girişimcilik ekosistemini geliştirerek bölgedeki girişimcilik kapasitesinin artırılmasına …