Pazar , 26 Mayıs 2024

TTGV Ticarileştirme Projeleri Desteği

TTGV Ticarileştirme Projeleri Desteği

TTGV Ticarileştirme Projeleri Desteği Genel Bilgi

Teknoloji Geliştirme Projeleri desteğinden yararlanarak prototip geliştirme aşamasını başarı ile tamamlamış firmaların, proje çıktılarının, Ar-Ge çalışmalarını takip eden pazara hazırlık ve ihtiyaçlarının desteklenmesi amacı ile Ticarileştirme Projeleri Desteği 2006 yılında tamamı Vakfımız özkaynaklarından karşılanmak üzere işletmeye alınmıştır. Bu kapsamda 2006-2008 yılları arasında 14 proje ile toplam 6 milyon ABD doları tutarında sözleşme imzalanmış ve 2009 sonu itibari ile toplam 3,4 milyon ABD doları kullandırım sağlanmıştır.

Gerçek bir ihtiyaca hitap ettiği firmaların yoğun talebi ile de sabit olan bu desteğin ulusal ölçekte bir program olarak geliştirilmesinin Vakfımızın kaynaklarını aştığı değerlendirilmiştir. Bu sebeple pilot aşamada desteklenen projelerin genel profili üzerinden yapılan değerlendirme çalışması ve desteğin geliştirilmesine yönelik önerilerimiz Teknoloji Geliştirme Projeleri kapsamında birlikte çalışmakta olduğumuz DTM’ye 6 Temmuz 2009 tarihli DTM-TTGV Koordinasyon Toplantısında arz edilmiştir. Gerekli ulusal ölçeklendirmeye izin verecek kaynağın sağlanabilmesi durumunda TTGV, Ticarileştirme Desteğini gecikmeden başlatabilecek hazırlıkları tamamlamıştır.

Bu aşamada, Ticarileştirme Desteğimize ilişkin bir başvuru alınmamaktadır.

TTGV Ticarileştirme Projeleri Desteği Tanımı

Destek Amacı: TTGV’nin Teknoloji Geliştirme Projeleri desteğinden yararlanarak prototip geliştirme aşamasını başarı ile tamamlamış firmaların faydalanabileceği Ticarileştirme Projeleri Desteği, bu projeler sonucunda oluşan çıktıların ölçek ekonomisine uygun şekilde ticarileştirilmesine yönelik geliştirilecek projelere destek sağlamayı amaçlamaktadır.

Hedef Kitle: TTGV’nin Teknoloji Geliştirme Projeleri desteğinden yararlanarak prototip geliştirme aşamasını başarı ile tamamlamış sanayi kuruluşları ve yazılım şirketleri.

Destek Mekanizması: Üst limiti 1.000.000 ABD Doları olarak belirlenen geri ödemeli desteğin çerçevesi ticarileşme sürecinin gereklerine uygun olarak genişletilmiş, tamamlanan Ar-Ge projesi sonrasında uluslararası pazarlarda rekabet gücüne kavuşmak amacıyla yapılması gerekli üretim ve satışa yönelik hazırlık çalışmaları destek kapsamına dahil edilmiştir. Destek süresi azami 1 yıldır.

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB Girişimci Destek Programı

Programın Amacı Ülkemizin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörler öncelikli olmak üzere yeni kurulan işletmeleri destekleyerek …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024