Çarşamba , 24 Temmuz 2024

TTGV Teknoloji Geliştirme Projeleri Desteği

TTGV Teknoloji Geliştirme Projeleri Desteği

TTGV Teknoloji Geliştirme Projeleri Desteği. TTGV’ye, 1992 yılından 2009 yılı sonuna kadar toplam 2187 teknoloji geliştirme proje başvurusu yapılmıştır. Bu başvuruların 891’i desteklenmiş olup, desteklenen projelere ilişkin toplam sözleşme tutarı 298,5 milyon ABD dolarıdır. Desteklenen projelerden 32 tanesi Stratejik Odak Noktası Projesi olup, bu projelere 3,4 milyon ABD doları kullandırılmıştır. Sağlanan destek ile 2009 yılı sonu itibari özel sektörümüzün 606 milyon ABD dolarını aşan bir Ar-Ge hacminin oluşumuna katkıda bulunulmuştur.

TTGV, 1991 yılından itibaren Hazine Müsteşarlığı/Dünya Bankası (HM/DB) kaynaklı Teknoloji Geliştirme Projesi (TGP) ve Endüstriyel Teknoloji Projesi (ETP) ile Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) kaynaklarını kullanmıştır.

Halen Teknoloji Geliştirme Projeleri Desteği %75’i DTM, %25’i TTGV’nin özkaynaklarından olmak üzere devam etmektedir.

 

TTGV Teknoloji Geliştirme Projeleri Desteği Tanımlar

Destek Amacı: “Teknolojik Ürün” ve “Teknolojik Proses İnovasyonu” kavramları çerçevesinde, bilgi birikimi projeyi gerçekleştiren firmada kalmak üzere, ticari değeri olan ürünlerin elde edildiği teknoloji geliştirme düzeyindeki Ar-Ge faaliyetleri desteklenmektedir.
Altyapı veya üretim yatırımına dayalı projeler TGP destek kapsamı dışında kalmaktadır.

Teknoloji Geliştirme Projeleri DesteğiHedef Kitle: Sanayi kuruluşları ve yazılım şirketleri

Teknoloji Geliştirme Projeleri Desteği Destek Mekanizması: Sanayi kuruluşları ve yazılım şirketlerinin Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek amacıyla oluşturulan desteğin tamamı geri ödemeli olup, destek miktarı en fazla 1.000.000 ABD Doları olarak belirlenmiştir. Destek süresi azami 2 yıldır.

Ayrıca Kontrol Edin

Deprem Sonrası İşletmelerin Canlanması Destek Programı

Programın Amacı ve Kapsamı KOSGEB Deprem Sonrası İşletmelerin Canlanması Destek Programı; depremden etkilenen illerde ekonomik …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024