Perşembe , 2 Temmuz 2020

Trakya Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı İlanı

PROGRAM KÜNYESİ

Program Adıİmalat Sanayinde Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı
Program Referans NoTR21-19-MES
Programın AmacıTR21 Trakya Bölgesinde imalat sanayi sektörlerinin talep ettiği mesleklere yönelik mesleki eğitimin geliştirilmesi.
Programın Öncelikleri
  1. İmalat sanayi firmalarının talep ettiği mesleki işgücü ihtiyacının yenilikçi modeller tasarlanarak karşılanması
     2. Mesleki eğitim kurumlarının imalat sanayine yönelik bölüm ve alanlarında makine, ekipman ve bilgi altyapısının geliştirilmesi
Programın Toplam Bütçesi5.000.000.- TL.
Ajansın Sağlayacağı Destek Miktarları ve OranlarıEn az: 50.000.- TL.En fazla: 400.000.- TL.
En az: %25En fazla: %90
Proje SüresiEn az: 9 ayEn fazla: 12 ay
KAYS Üzerinden Son Başvuru Tarihi10 Mayıs 2019 Saat 18:00
Taahhütname Son Teslim Tarihi17 Mayıs 2019 Saat 18:00
Uygun Başvuru SahipleriZorunlu Ortaklar (En az biri)Zorunlu İştirakçiler
  • Meslek Yüksekokulları (MYO)
  • Mesleki Eğitim Merkezleri (MEM)
  • Mesleki ve Teknik Anadolu

Liseleri (MTAL)

  • Çok Programlı Anadolu Liseleri
  • Milli Eğitim Müdürlükleri
  • Organize Sanayi Bölgeleri (OSB)
  • Ticaret ve Sanayi Odaları (TSO)
  • Küçük Sanayi Siteleri (KSS)
Proje konusu veya alanıyla ilgili imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren en az 3 işletme (İşletmede sanayi sicil belgesi olması zorunludur)

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje başvuruları için son başvuru tarihi  10 Mayıs 2019 Saat 18:00 olarak belirlenmiştir. Taahhütnamenin Ajansa teslim edilmesi için son tarih 17 Mayıs 2019 Saat 18:00’dir.

 

Bilgilendirme Toplantıları

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Merkez ve ilçelerinde 2019 yılı Mali Destek Programları ile ilgili “Bilgilendirme Toplantıları” düzenlenecektir. Bilgilendirme toplantılarının düzenleneceği yer ve tarihler önümüzdeki günlerde bu sayfadan duyurulacaktır.

Bilgilendirme toplantılarına ek olarak bilgi almak istemeniz halinde Ajansımıza bilgi almak için gelmeden önce lütfen randevu alınız.

Proje Yazma (Proje Döngüsü Yönetimi) Eğitimleri

Proje teklif çağrısı kapsamında, projelerin KAYS sisteminde başvurusunun nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı proje yazma eğitimleri düzenlenecektir. Eğitim takvimi ve katılımcı başvuru formuna önümüzdeki günlerde bu sayfadan yayınlanacaktır.

Teknik Yardım Masası

Başvuruda bulunmak isteyen proje sahiplerinin, görevli uzmanlarla projeleri ile ilgili görüşebilmeleri için teknik yardım masaları kurulacaktır. Bu hizmet özellikle mali destek programlarına başvurusu yapılabilecek somut bir projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahiplerine yöneliktir (Teknik yardım masasının amacı, mali destekler konusunda bilgi vermek veya nasıl proje yazılacağı konusunda eğitim vermek değildir). Teknik yardım masalarının kurulacağı yerler, tarihler ve katılımcı başvuru formu bu sayfadan duyurulacaktır.

 

Detaylı bilgi için tıklayın

Ayrıca Kontrol Edin

Ankara Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı

Ankara Kalkınma Ajansının 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı açılmıştır. 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı amaçları, …

%d blogcu bunu beğendi: