Cuma , 19 Nisan 2024

Tkv Kırsal Kalkınma Alanında Çalışan STÖ’lere Hibe Desteği

Tkv Kırsal Kalkınma Alanında Çalışan STÖ’lere Hibe Desteği

Tkv Kırsal Kalkınma Alanında Çalışan STÖ’lere Hibe Desteği. Ortakların konsorsiyumu adına; Sırbistan Kırsal Kalkınma Ağı, Türkiye Kalkınma Vakfı, Karadağ Kırsal Kalkınma Ağı, Makedonya Kırsal Kalkınma Ağı, Bosna Hersek Kırsal Kalkınma Ağı, Demokrasi ve Aracılık Enstitüsü, Arnavutluk, Kosova Kırsal Kalkınma Ağı, Hırvatistan Kırsal Kalkınma Ağı ve Letonya Kırsal Forumu duyurusudur;

Batı Balkan Ülkeleri’nde sürdürülebilir kırsal kalkınma için Kapasite Geliştirme ve Savunuculuk Hibe Programı’na yönelik Sivil Toplum Kuruluşlarını, aşağıda belirtilen sürdürülebilir kırsal kalkınma tematik alanlardan birinde, Kapasite Geliştirme ve Savunuculuk Girişimi ile ilgili geliştirecekleri projenin Tam başvurusunu sunmaya davet ediyoruz: LEADER ve CLLD (Topluluk Temelli Yerel Kalkınma) yaklaşımları; Kırsal kalkınma; Doğal kaynakların sürdürülebilir yönetimi; Çevre Koruma; Sosyal ekonomi; Sosyo-ekonomik kalkınmada yenilik; Sürdürülebilir tarım; Kırsal alanlarda ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi.

Bu Çağrı, sürdürülebilir kırsal kalkınmanın farklı yönlerinde aktif olan, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Türkiye, Bosna Hersek ve Kosova*‘dan bütün STK’lar için açılmış olup 17 Aralık 2017 tarihi, saat 23.59’a kadar geçerlidir.

Başvuru koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, http://www.balkan-noborder.com linkinde bulunan başvuranlar için Hibe Rehberi ve Eklerini ve proje konsorsiyum üyelerinin aşağıda belirtilen web sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Tkv Kırsal Kalkınma Başvuru koşulları hakkında daha detaylı bilgi almak için ulusal koordinatörlerle, aşağıda belirtilen elektronik posta adresleri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:

  • Sırbistan, Sırbistan Kırsal Kalkınma Ağı, ruralnirazvoj@gmail.com ;
  • Türkiye, Türkiye Kalkınma Vakfı tkv@tkv-dft.org.tr ya da ibrahimtugrul@tkv-dft.org.tr;
  • Karadağ, Karadağ Kırsal Kalkınma Ağı info.ruralnamreza@gmail.com;
  • Makedonya, Makedonya Kırsal Kalkınma Ağı info@ruralnet.mk ;
  • Bosna Hersek, Bosna Hersek Kırsal Kalkınma Ağı predsjednik@ruralnamreza.ba ;
  • Arnavutluk, Demokrasi ve Aracılık Enstitüsü info@idmalbania.org ve info@anrd.al;
  • Kosova, Kosova Kırsal Kalkınma Ağı afrim.sharku@gmail.com

Başvuruları başarıyla sonuçlanan Sivil Toplum Kuruluşları için, hibe başına maximum 17.000 euro verilecektir. 1 Şubat 2018 – 31 Ekim 2018 arasında uygulanmak üzere, sürdürülebilir kırsal kalkınma ile ilgili en az 14 proje önerisine hibe verilecektir.

Söz konusu program, Tkv Kırsal Kalkınma Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, 4 yıl süreli “ALTER – Active Local Territories for Economic development of Rural Areas” projesinin bir parçası olarak uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?