Cuma , 20 Mayıs 2022

Ticaret Bakanlığı Navlun Desteği

Ticaret Bakanlığı Navlun Desteği

 

Ticaret Bakanlığı Navlun Desteği Hakkında Tebliğ (2016/6 sayılı Karar)

Navlun Desteği 2016/6 Sayılı “İhraç Taşımalarına Navlun Desteği Sağlanması Hakkında Karar” Gereğince, 2018 yılında yapılacak, navlun desteği başvuruları, aşağıda listelenen şartlara uygun olarak yapılacaktır.

  • Başvuru Mercii : İhracatçı Birlikleri
  • Yararlananlar    : İhracatçı firmalar.
  • Destek Oranı    : Belirtilen ürünlere göre değişmektedir.

Ticaret Bakanlığı Navlun Desteği Kapsamı:

İhracat navlun destekleri; 01.01.2018 ile 31.12.2018 tarihleri arasında gerçekleşen ihracatlara istinaden kesilen navlun faturalarına istinaden verilecek destek tutarını içermektedir.

Değersiz eşya statüsünde yer alan: Çimento, Alçı, Demir Cevherleri, Sünger Taşı, Kum, Demir ve Çelikten Mamul, Zımpara taşı, İnşaat Demiri vb. gibi ürünler için, ihracat navlun destekleri verilmemektedir. (bkz. GTIP listesi)

  • Başvuru, her navlun faturası için, en geç, navlun fatura tarihinden sonra 6 ay içinde yapılmalıdır. Bu süreyi aşan başvurular kabul edilmez.
  • Firmalar, beyanname intaç tarihini baz alarak, aynı aya ait ihracatlar için birer dosya hazırlanmak suretiyle yapılacaktır.
  • İhracatı yapılan ürünler Türk menşeli olmalı, dolayısıyla beyanname Menşe hanesi “052”Türkiye kodu girişli olmalıdır.

Bu destekten faydalanma durumunuzu öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Firma Bilgileri

Gizliliğinize önem veriyoruz. Bu bilgiler gizlilik politikamız kapsamında değerlendirilecek olup; sadece şirket temsilcilerimiz tarafından incelenecektir.

Ayrıca Kontrol Edin

Hangi İhracatçılar Birliğine üye olmalıyım?

Hangi İhracatçılar Birliği yazımıza başlarken öncelikle her işletmenin bilmesi gereken ihracatçı kavramı üzerinde duralım istedik. …