Pazartesi , 16 Mayıs 2022

TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı Açık Katılımcı Çağrısı

TechAnkara

TechAnkara Proje Pazarı pandemi şartları nedeniyle yeniden tasarlanarak dijital hale getirilmiş ve yenilikçi bir yaklaşımla paya dayalı kitle fonlaması yöntemiyle TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programına dönüştürülmüştür.

Toplam bütçesi 10.000.000 TL olan TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı için başvurular https://girisimci.ankaraka.org.tr/tr/2021-2022-techankara-dijital-proje-pazari-ticarilestirme-programi_43.html internet adresinden alınmaktadır. 2022 yılı sonuna kadar başvurulara açık olacak TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı ile teknoloji tabanlı yenilikçi projeleri olan girişimlere Ankara Kalkınma Ajansı tarafından üç aşamalı bir destek süreci uygulanacaktır.

  1. Mentor Desteği,
  2. Ürün Doğrulama Desteği,
  3. Paya Dayalı Kitle Fonlaması Desteği

Programın Öncelikleri:

Girişimcilerin başvuru aşamasındaki projeleri, en az bu önceliklerden biriyle uyumlu olması gerekmektedir.

  • Ticarileşen teknolojik ürün sayısının artışına katkı sağlamak
  • Girişimciler için uygun ekosistemi oluşturarak yerli ve yabancı yatırımcıların dikkatini çekebilmek ve kitlesel fonlama ile kolay fonlama imkânı sunmak

Başvuru Sahibi: 

Teknoloji tabanlı yenilikçi projeleri olan gerçek kişiler veya programa başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içerisinde kurulmuş şirketler

(Gerçek kişiler, limited şirketler ve anonim şirketler programa başvuru yapılabilecektir. Ancak paya dayalı kitle fonlama kampanyasının başarılı olması durumunda ilgili mevzuat gereği gerçek kişilerin kuracakları anonim şirketlerin ve hali hazırda kurulmuş olan anonim şirketlerin merkezinin veya şubesinin Ankara’da olacağına ilişkin taahhütname alınacaktır. Benzer şekilde, şirket merkezi Ankara dışında bulunan limited şirketler de programa başvuru yapabilecek ve paya dayalı kitle fonlama kampanyasının başarılı olması durumunda ilgili mevzuat gereği anonim şirkete dönüşen bu şirketlerin Ankara’da yasal şube açacaklarına ilişkin taahhütname alınacaktır.)

Başvuru:

Program başvuruları, TechAnkara Girişim Portalı (https://girisimci.ankaraka.org.tr/tr/2021-2022-techankara-dijital-proje-pazari-ticarilestirme-programi_43.html) üzerinden alınacaktır.

TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı Mentor Başvurusu İçin: https://girisimci.ankaraka.org.tr/tr/portal/mentoring

Programa başvurular 31.12.2022 saat 23:59’a kadar yapılabilecektir.

Sorularınız için Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi’ni arayabilir (03123100300) veya tapp@ankaraka.org.tr e-posta adresine sorularınızı yönlendirebilirsiniz.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve olası güncellemeler için lütfen tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

SERKA 2022 Yılı Teknik Destek Programı

T.C. Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 2022 yılı Teknik Destek (TD) Programı‘nın amacı; bölgedeki yerel aktörlerin …