Cuma , 19 Temmuz 2024

Sivil Toplum Kuruluşları Hareketlilik Programı Başvuruları Başladı

Sivil Toplum Kuruluşları Hareketlilik Programı Başvuruları Başladı

Sivil Toplum Kuruluşları Hareketlilik Programı Başvuruları Başladı. Avrupa Birliği’nin finansal desteğiyle, Olof Palme International Center ve İstanbul Politikalar Merkezi işbirliğiyle yürütülen Hrant Dink Vakfı STK Hareketlilik Programı’na başvurularınızı bekliyoruz.

Bu program, Türkiye’deki sivil toplum çalışanlarının Avrupa, ABD, Afrika, Güney Amerika ve Asya gibi dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında dönemsel çalışarak deneyim kazanmalarını, yenilikçi yöntemlerden ve iyi örneklerden yararlanmalarını,  işbirlikleri kurmalarını ve uluslararası alanda hareketlilik sağlamalarını amaçlamaktadır. STK Hareketlilik Programı hak temelli çalışan kurumlar arasında köprü kurmayı, güçlü, yenilikçi ve yaratıcı bir sivil topluma katkı sunmayı hedeflemektedir.

Sivil toplum çalışanları, dünyanın farklı bölgelerindeki insan hakları, LGBTI hakları, göç çalışmaları, işçi hakları, çocuk ve gençlik hakları, çatışma çözümü, hafıza çalışmaları, ifade özgürlüğü, kültürel çalışmalar, medya, sanat ve kültürel miras alanında faaliyet gösteren kuruluşlarda uluslararası düzeyde deneyim kazanacaklardır.

Sivil Toplum Kuruluşları Hareketlilik Programı, katılımcıların hak temelli örgütlerin yürüttüğü çeşitli projeler ve etkinliklerde yer alabilmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine, ayrımcılıkla mücadelede, farkındalık yaratmada ve savunuculukta yenilikçi yöntemlerden yararlanmalarına olanak sağlayacaktır.

STK Hareketlilik Programı’na 8 ila 12 hafta ile sınırlıdır ve 16 bursiyer kabul edilecektir. Başvurular çevrimiçi başvuru formu üzerinden İngilizce olarak kabul edilecektir.

Önemli tarihler: 
Başvuruların başladığı tarih:  9 Aralık 2019
Son başvuru tarihi:  15 Ocak 2020
Sonuçların açıklanma tarihi: 29 Şubat 2020
Programın süresi: 1 Nisan – 30 Kasım 2020

İletişim: 
Sorularınız için tutengulkucuker@hrantdink.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024