Salı , 16 Nisan 2024

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2019 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için “Fizibilite Desteği Programı” kapsamında uygun proje başvurularının sunulması için 01.01.2019 tarihi itibariyle ilana çıkmış bulunmaktadır.

 

Fizibilite Desteği ile, Programın genel amaçlarına uygun proje önerilerinin fizibilite raporu ve eklerinin hazırlanması sağlanacaktır. Programın genel amacı, TR83 bölgesinin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesidir.

 

Programın toplam bütçesi 1.200.000.- TL. olup, proje başına destekler;

  • Yatırım tutarı 10 milyon TL.’nin altında olan projelerin fizibilite desteği talepleri için; 50.000.- TL.’den 150.000.- TL.’ye kadar;
  • Yatırım tutarı 10 milyon TL. ve üzerinde olan projelerin fizibilite desteği talepleri için; 50.000.- TL.’den 250.000.- TL.’ye kadardır.

 

Ajans hibe desteği haricinde başvuru sahiplerinin mali taahhüdü gerekmektedir. Ajans desteği, projenin toplam uygun maliyetinin %75’inden fazla ve % 20’sinden az olamaz.

 

Bu program yıl boyu açık olup sözleşmeye bağlanan tutar 1.200.000.- TL.’ye ulaştığında online başvuru modülü otomatik olarak kapanacaktır.

Bu programla ilgili detaylı bilgilere Ajans web sitesinden Destekler – Başvurabileceklerim sekmesi altından erişilebilir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Program ile ilgili özet bilgileri içeren bilgilendirme sunumu için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?