Salı , 17 Mayıs 2022

Newton Fund Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmacılarına Destek Çağrısı

Newton Fund Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmacılarına Destek Çağrısı

Newton Fund Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmacılarına Destek Çağrısı. Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında faaliyet gösteren araştırmacıların Birleşik Krallık ile ortaklık içerisinde araştırma kapasitelerini güçlendirebilmesi ve dolaşım desteklerinden faydalanabilmesi için Newton Advanced Fellowships ve Newton Mobility Grant çağrıları açıldı.

Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortaklarıyla birlikte eğitim, işbirliği, karşılıklı bilimsel ziyaretler ve bilgi ve beceri aktarımıyla araştırma kapasitelerinin güçlendirilemesini hedefleyen Newton Advanced Fellowships programında kabul alan araştırmacılara senelik 37,000 sterline kadar destek verilecek.

Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması ve doktora sonrası kariyerinin 15 yılı geçmemesi gerekiyor. Program için destek süresi maksimum 2 senedir.

Programa son basvuru tarihi 5 Eylül 2018.  Ayrıntılı bilgi için https://www.britac.ac.uk/newton-advanced-fellowships adresine bakabilirsiniz.

Türkiye’deki araştırmacıların  Birleşik Krallık’tan ortaklarıyla birlikte projeler geliştirebilmeleri, araştırmacı ağlarına dahil olabilmeleri ve ortak çalışmalar başlatabilmelerini hedefleyen Newton Mobility Grant programında kabul alan araştırmacılara 10,000 sterline kadar bütçe verilecek ve programda en çok 1 sene içerisinde gerçekleştirilecek seyahatler desteklenecek. Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması gerekiyor.

Newton Fund Sosyal ve Beşeri Bilimler Programa son başvuru tarihi 5 Eylül 2018. Ayrıntılı bilgi icin http://www.britac.ac.uk/newton-mobility-grants adresine bakabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

Birleşik Krallık Türkiye Yaratıcı Endüstriler Araştırmaları İşbirliği Ödülleri

Birleşik Krallık Türkiye Yaratıcı Endüstriler Araştırmaları İşbirliği Ödülleri. İstanbul Kalkınma Ajansı ile AHRC (Arts and …