Pazar , 23 Haziran 2024

Mikro Proje Teknik Desteği Açıldı

Mikro Proje Teknik Desteği Açıldı

Mikro Proje Teknik Desteği Açıldı. EU Monitoring Network – AB İzleme Ağı Projesi, Türkiye Cumhuriyeti ve AB tarafından desteklenen Kamu ve STK’lar Arasındaki İşbirliğinin Güçlendirilmesi İçin Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında Türkiye Avrupa Vakfı (TAV), Yaşama Dair Vakıf (YADA) ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından yürütülüyor.

Proje, dezavantajlı gruplara ilişkin hak temelli konular ve/veya AB üyeliği üzerinde çalışan STK’ları sürece dahil ederek Avrupa Birliği İzleme Ağı’nı (EUMN) genişletmek amacıyla tasarlandı.

Mikro Proje Teknik Desteği EUMN, 2016 yılında TAV, YADA Vakfı ve İKV tarafından şu amaçlar doğrultusunda kuruldu:

 • (i) STK’ların Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) mekanizmalarına aktif olarak dahil olmasını sağlayarak ve kapasitelerini, Türkiye’nin AB katılım sürecini ve programlamayı etkin bir şekilde izleyebilmesi ve etkileyebilmesi için geliştirerek sivil toplumun AB katılım sürecine dahil olmalarını sağlamak;
 • (ii) Seçilmiş temalar ve hedef gruplar hakkında AB programlarının ve mali yardımlarının sonuçları üzerinde derinlemesine analizler yaparak ve bunları kamuyla paylaşarak, Türkiye’nin AB Katılım sürecinin şeffaflığına katkıda bulunmak;
 • (iii) STK’ların sürece katılımları ve AB üzerine okuryazarlık oranını artırmak için teşvikler yaratarak Türkiye’deki sivil toplumun ve aynı zamanda kamunun AB üyeliğine yaklaşımını yeniden canlandırmak.

Mikro Proje Teknik Desteği Hedefleri:

Avrupa Birliği İzleme Ağıolarak aşağıda belirtilen tematik alanlarda faaliyetler yürüten Sivil Toplum Kuruluşları’nın izleme kapasitelerini geliştirmek üzere proje ve/veya programlarının sosyal etki değerlendirmeleri kapsamında destekler vermeyi hedefliyoruz.

 • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği,
 • Çevre ve İklim,
 • Çocuk Hakları

Teknik desteğimizin kapsamı ise şunlardan oluşuyor:

 • AB Okuryazarlığı Eğitimi & Danışmanlığı,
 • Sosyal Etki Değerlendirme Danışmanlığı

Destek kapsamında uygulamalı eğitim mevcut. Ya da tamamlanmış bir projenin sosyal etki değerlendirme planlarının yapılması ve uygulama ve raporlama aşamalarında danışmanlık verilecek.

Mikro Proje Teknik Destek Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki kriterleri sağlamanız gerekmektedir:

 • Çalışma alanı toplumsal cinsiyet eşitliği, çevre ve iklim ve/veya çocuk olan bir STK olmak,
 • Kâr amacı gütmeyen kurum/kuruluş olmak,
 • EUMN ekibi tarafından 4 şehirde (Ankara, Diyarbakır, Gaziantep ve İzmir) veya duruma göre çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılmak.

Başvuru için tıklayın.

Başvuru için son tarih: 29 Haziran 2020 Pazartesi, 22:00 (GMT+3)

Başvuru ile ilgili sorularınızı abizleme@turkiyeavrupavakfi.org adresine mail atarak iletebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024