Cuma , 19 Nisan 2024

Lifeline Güç Durumdaki Sivil Toplum Kuruluşları için Yardım Fonu

Lifeline Güç Durumdaki Sivil Toplum Kuruluşları için Yardım Fonu

Lifeline Güç Durumdaki Sivil Toplum Kuruluşları için Yardım Fonu. The International Center For Not-For-Profit Law (ICNL) (Uluslararası Kâr Amacı Gütmeyen Hukuk Merkezi), 18 hükümet ve iki vakıf tarafından desteklenen bu fonla, tehdit veya saldırı altındaki sivil toplum kuruluşlarına (STK’lar) destek sağlıyor.

Bu fon aşağıdaki üç kategoriye göre sağlanmaktadır:

1.Acil Yardım Hibesi

Lifeline, Freedom House ve Front Line Defenders aracılığıyla, insan hakları çalışmaları nedeniyle tehdit altındaki STK’lara küçük ve kısa vadeli acil yardımlar sağlamaktadır. Acil yardımlar güvenlik, tıbbi harcamalar, yasal temsil, hapishane ziyaretleri, deneme izleme, geçici yer değiştirme, ekipman değiştirme ve diğer acil ihtiyaç duyulan masrafları karşılayabilir.

2.Hızlı Müdahale Destek Hibesi

Lifeline, sivil alanlarının kapanması durumları oluştuğunda yerel STK’lara, bu duruma karşı direnç gösterebilmeleri için kaynak sağlar. Lifeline Destek Hibesi oldukça esnektir ve topluluk seferberliği, politika ve yasal analiz, sivil toplum koalisyonu kurma, stratejik dava açma, bilinçlendirme kampanyaları ve savunuculuk kapasite geliştirme gibi çok çeşitli etkinlikleri destekleyebilir.

3.Dayanıklılık Hibesi

Lifeline Güç Durumdaki Sivil Toplum Kuruluşları için Yardım Fonu Lifeline dayanıklılık hibesi, yüksek risk altındaki STK’lara karşı karşıya oldukları tehditleri önlemek veya azaltmak için destek sağlamak amacındadır. Dayanıklılık hibe faaliyetleri, koruma ağlarının ve yerel destek mekanizmalarının geliştirilmesi, genişletilmesi ve/veya desteklenmesi, sivil toplum kamu yararına yapılan işlere erişimini haritalamak ve/veya koordine etmek, ortak koruma stratejileri, acil durum planları ve/veya protokollerin uygulanması, zarar gören STK’ların çalışmalarını güvenli bir şekilde yeniden kurmak ve yeniden yönlendirmek için desteklenmesi, koruma eğitimi veya yasal teknik yardım sağlanması gibi faaliyetleri içerebilir.

Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?