Pazar , 23 Haziran 2024

Kültür için Alan Proje Teklif Çağrısı

Kültür için Alan Proje Teklif Çağrısı

Kültür için Alan projesi , görsel sanatlar ve gösteri sanatları alanındaki kültürel projelere ortam, mekân ve kaynak sağlamanın yanı sıra, yerel kurumlar ve sanat alanında üretim yapan profesyonellere farklı eğitim ve gelişim olanakları sunuyor. Kültür için Alan, Türkiye ve Avrupa’daki kültür dünyasından partnerlerle ortak çalışmalar yürüterek, proje bölgelerinde kapsamlı programlar geliştirip organize ediyor.

Avrupa ile Türkiye arasındaki yaratıcı diyalog çoğu zaman İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere odaklanırken; kültürel faaliyetlerin bu kentler dışında da teşvik edilmesini hedefleyen Kültür için Alan, İzmir, Diyarbakır ve Gaziantep’teki sanatçılar ve kültür aktörlerinin yanı sıra,  sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği yapıyor. Bu kültürel buluşmalar ve paylaşımlar, farklı sosyal çevrelerden gelen insanlar arasındaki diyaloğu, toplumsal gerilimlerin yaşandığı dönemlerde de mümkün kılıyor.

Kültür için Alan, proje bölgelerindeki yerel kültürel ortamı ve sivil toplumu desteklemek amacıyla, ulusal ve uluslararası ağlar içinde sürdürülebilir yapılar oluşturmak için çaba gösteren girişimleri üretime ve işbirliğine teşvik ediyor.

Goethe-Institut, Hollanda Büyükelçiliği, İstanbul İsveç Başkonsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan proje, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Anadolu Kültür’ün işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Kültür için Alan projesi Kimler başvuru yapabilir?

İzmir, Diyarbakır ya da Gaziantep’te kültür sanat alanında faaliyet gösteren kurum, inisiyatif ve şahıslar başvuruda bulunabilir. Bu üç şehirden – Gaziantep, İzmir, Diyarbakır – birinde faaliyetler planlayan ancak merkezi başka bir yerde bulunan kuruluşların yerel bir ortağı bulunmalıdır. Söz konusu yerel ortağın sözleşmeyi imzalaması gerekmektedir. Hibe edilecek tutar, ilgili banka hesabına transfer edilecektir.

Proje başına verilebilecek maksimum tutar 65.000.- TL‘dir.

Kültür için Alan Projesi hakkında detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız.

Son başvuru tarihi: 16 Şubat 2020, 23:00

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024