Çarşamba , 17 Ağustos 2022

Kültür için Alan 2021 Proje Başvuruları için Açık Çağrı

Kültür için Alan

Kültür için Alan Açık Çağrı 2021

Görsel sanatlar, kültürel miras, edebiyat, sinema, müzik, çağdaş sanat, performans, dans, tiyatro ve yeni medya sanatları alanında üretim yapan kişi, kurum, inisiyatif ve sivil toplum kuruluşlarını proje destek başvurusu yapmaya davet ediyor. Kültür için Alan, kültürel merkezlerin dışındaki üretimleri desteklemek ve teşvik etmek hedefiyle İzmir, Diyarbakır, Gaziantep ve bu kentlerin komşu şehirlerine odaklanıyor.

Buna göre;

  • İzmir’in komşu illeri olan Manisa, Aydın, Balıkesir,
  • Gaziantep’in komşu illeri olan Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa,
  • Diyarbakır’ın komşu illeri olan Mardin, Batman, Muş, Bingöl, Elazığ, Adıyaman‘dan da başvurular kabul ediliyor.

Ayrıca, Türkiye’nin diğer şehirlerinde bulunan profesyoneller de Diyarbakır, Gaziantep, İzmir ve listedeki komşu kentlerden başvuran adaylarla işbirliği kurarak destek programından yararlanabilirler. Asıl başvuru sahibi, yukarıda yer alan kentlerden birinde ikamet ediyor olmalıdır.

Başvuru formunda açıklanan kriterleri karşılayan projelerin her biri 85.000 TL’ye kadar finansal destek alabilirler. Bu destek fonu öncelikli olarak, sanatsal anlayışı kültürel alanda bilgi ve/veya eğitim programlarıyla birleştiren, etki yaratmayı ve daha geniş ve çeşitli bir kitleye ulaşmayı hedefleyen proje önerilerine odaklanıyor.

Başvuru formu 25 Şubat 2021 günü saat 23:00’da kapanacaktır. Geç yapılan başvurular dikkate alınmaz. Başarılı projeler 05 Nisan 2021 tarihinde Kültür için Alan’ın internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır. 2021 yılında kuracağımız yeni işbirlikleri için sabırsızlanıyoruz!

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın.

Ayrıca Kontrol Edin

MARKA Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Teknik Destek Programı

Programın Amacı ve Öncelikleri MARKA Teknik Destek Programı’nın genel amacı; TR42 Düzey 2 Bölgesi’nde faaliyet …