Cuma , 19 Temmuz 2024

KOSGEB’ten Girişimcilere özel Faizsiz Kredi fırsatı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimci vatandaşları desteklemeye odaklı bir adım daha atıyor. Ticari yaşamda fırsat eşitliği yaratma amacı güden KOSGEB, çeşitli hibe programlarıyla beraber avantajlı kredi fırsatları sunarak iş dünyasını canlandırıyor. Bu kez, KOSGEB yeni yılda girişimcilere sağlayacağı bir kredi paketiyle dikkat çekiyor.

KOSGEB; genç, kadın ve erkek ayrımı yapmaksızın toplumun geniş bir kesimine destek sağlayarak, kamu bankalarıyla imzaladığı protokoller aracılığıyla imzaladığı protokoller aracılığıyla yeni bir kredi fırsatını duyurdu. Faizsiz kredi desteği sunacak olan KOSGEB, bu destek miktarını ve şartlarını belirleyerek girişimcilere yol gösteriyor.

KOSGEB’in bu kredi paketiyle, girişimcilik yolunda adım atanlara 60 aya kadar vade imkânı ve 350bin TL.‘ye kadar faizsiz kredi avantajı sunulacak. Ancak, bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin önce KOSGEB’den eğitim ve sertifika alması, ardından iş planı yazması gerekecek. İş planı yazımının ardından ise 12 ay içinde kredi başvurusu yapmak şartı bulunuyor.

KOSGEB’in bu kredi fırsatıyla öne çıkan bir diğer avantaj ise iki yıl boyunca herhangi bir geri ödeme yapma zorunluluğunun olmaması. Başvuruları bankalar aracılığıyla gerçekleşecek olan kredi, KOSGEB’e kayıtlı olan ve “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” almış kişilere sunulacak. İş Planı hazırlayarak projeye dönüştüren girişimciler, onay aldıktan sonra kredilerini kullanarak iki yıl süresince geri ödeme yapma yükümlülüğü olmadan işlerini büyütebilecekler. Bu fırsat, girişimcilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda eğitim ve sertifikasyon süreciyle işlerini daha profesyonel bir şekilde yönetmelerine de olanak tanıyor.

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK TEYDEB 1501 ve 1507 2024 yılı 2. Çağrıları Açıldı

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu); Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ölçeğindeki kuruluşların …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024