Salı , 16 Ağustos 2022

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Nasıl Alınır? 2020 Yılı

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Nasıl Alınır? Oto yıkamacılık faaliyetleri için KOSGEB’in desteği yeni girişimcilere müjde oldu. KOSGEB girişimciler için 60 bin TL değerinde hibe ve 70 bin TL değerinde faizsiz kredi desteği sundu.

Oto yıkamacılık faaliyetleri için KOSGEB’in desteği yeni girişimcilere müjde oldu. Araç içi hijyeninin her zamankinden çok önem kazandığı bu günlerde KOSGEB; genç ve yeni girişimciler için 60.000 TL’ye kadar hibe ve 70.000 TL’ye kadar da bankalar aracılığıyla faizi KOSGEB tarafından karşılanan kredi desteği sundu.

Şimdi de oto yıkama desteği ve KOSGEB halı yıkama iş planı benzeri yeni projeler ile esnafların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için Eğitim Gerekli midir?

Oto yıkama dükkânı açmak isteyen esnafların öncelikle Geleneksel Girişimcilik Eğitimini tamamlamaları gerekmektedir. Ardından oto yıkama iş Planı hazırlamaları ve bu iş planları ile birlikte başvuruda bulunmaları gerekiyor. KOBİ destek paketlerinden yararlanmak isteyen esnaflar bu iş planını hazırlamadıkları takdirde başvurularını tamamlamamış oluyorlar.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Nasıl Alınır? 2020 Yılı

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için NACE kodları

KOSGEB tarafından yalnızca oto yıkamalar için yeni iş kurulumuna destek değil, oto sanayide yer alan tamir ve yedek parça gibi diğer alanlarda da bu destek paketi ile birlikte destek sağlanıyor. Bu desteklerden faydalanmak için ise dükkânı açan kişilerin NACE kodu hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor. Bu sektörde hizmet vermek isteyen kişiler G kodlu NACE den yararlanacaklardır. NACE kodları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

KOSGEB oto yıkama 45.20.03 NACE kodu ile birlikte;

  • G kategorisinden faydalanmak isteyen kişiler;
  • motorlu araçların satış ve onarım işlemleri,
  • motorlu araç ticaretinin yapılması,
  • motorlu araçların parçaları ve aksesuarlarının satışının yapılması konularının hepsinde destek alınması mümkündür.

Bu alanlarda ister toptan ister perakende ticaret yapın, destekten her halükarda faydalanabilirsiniz. KOSGEB tarafından Geleneksel Girişimcilik alanında destek sağlanmaktadır. Oto yıkama yapmak isteyen işyeri sahipleri, başvuru formlarında özellikle G-4.2 nolu Nace kodunu formlarında belirtmelidirler. Ayrıca başvuru yapmak isteyen kişiler başvurularından önce burada unutulmaması gereken KOSGEB’in destek vermek için iyi bir iş planı hazırlanması ve KOSGEB’in verdiği girişimcilik eğitimlerini tamamlamış olmayı şart olarak koştuğu. Eğitim başvuru kılavuzu için tıklayınız.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için Gerekli Şartlar Nelerdir?

  • 22 saatlik eğitime katılmak ve bu eğitimden sertifikası alınması zorunludur.
  • Uygulanması mümkün iş planı olması,
  • İş Planı başvurusu yapılarak başvurudan onay alınmış olması zorunludur.
  • İşletmenin açık ve hazır halde olması,
  • Onaylanan harcamaların faturalandırılmış olarak KOSGEB’e gösterilmesi gerekmektedir.

Programla ilgili detaylı bilgi almak ve/veya iş planınızı birlikte hazırlamak için aşağıdaki resme tıklayınız:

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB Başkanı KURT: Destek Bütçelerini Artıracağız

İşletmelere birçok farklı alanda önemli destek sunan KOSGEB, katma değerli üretime yönelik adımlarını sürdürüyor. Ar-Ge …