Cuma , 19 Temmuz 2024

Kosgeb Online Girişimcilik Eğitimi Hizmet Alım Duyurusu

 

Kosgeb Online Girişimcilik Eğitimi Hizmet Alım Duyurusu

Kosgeb Online Girişimcilik Eğitimi Hizmet Alım Duyurusu. KOSGEB, rekabetçi bir piyasa ekonomisinin temel taşlarını oluşturacak dinamik ve gelişme potansiyeli olan KOBİ’lerin doğuşunu ve gelişimini 81 ilde 92 KOSGEB Müdürlüğüyle desteklemektedir. 2018 itibariyle KOSGEB Veri Tabanımızda kayıtlı işletme sayısı 1.417.995’e ulaşmış, 2010 yılından bugüne kadar 1,5 milyondan fazla vatandaşımız KOSGEB’in girişimcilik eğitimlerinden ücretsiz olarak yararlanmıştır.

01.01.2019 tarihinden itibaren başvuruların alınmaya başlandığı Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ile Kuruluş ve Performansa dayalı (sağlanan istihdamla doğru orantılı) olacak şekilde hibe destek verilmektedir. Buna ilave olarak teknoloji seviyesi ile bağıntılı olarak 300.000.- TL.’ye kadar makine teçhizat desteği ile, orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında faaliyet gösteren işletmelerin Mentörlük, Danışmanlık ve İşletme Koçluğu ihtiyaçlarına binaen 10.000.- TL.’ye kadar destek sağlanmaktadır.

Girişimcilik Desteğinden yararlanmanın ön koşulu olan ve ülkemizde girişimcilik farkındalığının artmasında anahtar rol üstlenen Girişimcilik Eğitimlerinin de hedef kitlemize daha kolay ulaşabilmesi ve dijital çağa uyum sağlayabilmek adına önümüzdeki dönemde online olması planlanmıştır. Bu doğrultuda ülkemizde geniş kitlelere uzaktan eğitim verme konusunda geçmiş tecrübesi yüksek ve alanında öncü bir eğitim kurumu olan Anadolu Üniversitesi ile görüşmeler yapılmış ve bir işbirliği protokolü de imzalanmıştır.

Online olarak hedef kitleye sağlanması planlanan eğitim portalına öncülük etmesi adına hem bir Girişimcilik El Kitabı hazırlanmakta hem de bu doğrultuda online eğitimlerin tasarlanmasına yönelik KOSGEB tarafından hizmet alımı yapılacaktır. Ekte proje içeriği sunulan bu eğitim portalı ile çok kısa süre içerisinde milyonlarca girişimci adayına ulaşarak girişimcilik konusunda var olan farkındalık daha üst seviyeye ulaşacaktır.

Bu çerçevede söz konusu hizmet alımının KOSGEB Destekleyiciler Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Hedef kitleye sunulacak olan Girişimcilik El Kitabının ve online eğitim portalının çeşitli kısımlarında ve eğitim portalında var olan video ve/veya alanlarda başvuru yapan ve uygun bulunan kurum/kuruluşun görünürlüğüne de yer verilecek olup, alınacak hizmetin tahmini bedeli 1.500.000.-TL. (bir milyon beş yüz bin Türk Lirası) dır. Ayrıca online eğitimlerin yanı sıra idari kayıtlardaki verileri kullanarak analiz yapmaya imkan sağlayan sistem kurulumu (yetkinlik değerleme sistemi) ve KOSGEB tarafından verilen diğer destek modellerine ilişkin tanıtım videoları da oluşturulacaktır. Alınacak olan hizmete karşılık tüm iş ve işlemler KOSGEB tarafından yürütülecek olup, destekleyici tarafından yalnızca maddi katkı sağlanması, buna mukabil online platform üzerinden eğitime yönelik yapılan tüm yayımlarda destekleyici görünürlüğünün yüksek seviyede tutulması sağlanacaktır.

Yukarıda özetlenenler ve web sayfamızda duyurusu yayımlanmış olan ilan çerçevesince, istekli olan destekleyici adayı kurum/kuruluşların 30 Mayıs 2019 tarihi (bu tarih de dâhil olmak üzere) girişimcilik@kosgeb.gov.tr adresine e-posta ile tekliflerin bildirilmesi beklenmektedir.

Kosgeb Online Girişimcilik Eğitimi Bilgilerinize sunar çalışmalarınızda başarılar dileriz.

  Proje İçeriğini İndirmek İçin Tıklayınız.

  Proje Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız.

  KOSGEB Sistem Bileşenleri Ders ve Malzeme Tanıtımı İndirmek İçin Tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024