Salı , 16 Nisan 2024

Kosgeb 1345 İşletmeye Faizsiz Kredi Desteği Onayladı

 

Kosgeb 1345 İşletmeye Faizsiz Kredi Desteği Onayladı

Kosgeb 1345 İşletmeye Faizsiz Kredi Desteği Onayladı. KOSGEB 4 Haziran – 1 Ağustos tarihlerin arasında başvuruya açtığı 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı‘na yapılan 2250 başvuru arasından 1345 işletmenin başvurusunu onayladığını duyurdu.

İmalat sektöründe faaliyet gösterene ve işletmesine yerli ve yeni makine almak isteyen işletmelere açık olan program kapsamında onay alan işletmeler, bankalara kredi başvurusu yaptıkları takdirde, 36 vadeli, 0 faizli olarak bankalardan kredilerin çekebilecekler. Çekilen kredilerin 300.000 TL ye kadar faizlerini KOSGEB karşılayacak.

 

Kosgeb 1345 İşletmeye Faizsiz Kredi Desteği Kazanan Firmalar Ne yapacak?

2018 yılı başvurusu onaylanan firmalara KOSGEB tarafından gönderilen aktivasyon kodu ile birlikte  KOSGEB ile protokol yapan bankalara başvurabilirler.

Krediyi almak için, anlaşmalı firmaların işletme kredisi verirken istediği evraklar talep edilmektedir. Lütfen Başvuru yapacağınız bankanın işletme kredisi için istediği evrakları kontrol ediniz.

Banka, işletmenin kredi talebini kendi kriterlerine göre değerlendirerek işletmenin talebi hakkında karar verecek.

KOSGEB ile protokol yapan bankalar:

  1. Akbank
  2. Denizbank
  3. Garanti Bankası
  4. Halk Bankası
  5. İş Bankası
  6. QNB Finansbank
  7. Vakıflar Bankası
  8. Yapı ve Kredi Bankası

Not: Başvurunun hızlı sonuçlanması için işletmelerin çalışmakta oldukları bankalara öncelik vermesi tavsiye edilmektedir.

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB 2024-2028 yılı Stratejik Planı ile destekleri açıklandı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işletmelere yönelik çeşitli destekler …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?