Salı , 16 Nisan 2024

KKTC Girişimcilik Hibe Destek Programı

KKTC Girişimcilik

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Türkiye Cumhuriyeti kaynaklı “20 Milyon TL Bütçeli Girişimcilik Hibe Destek Programı” açıklandı.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi (KEİ), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanlığı ile işbirliği içinde bir girişimcilik projesine 20 milyon TL finansal destek sağlıyor. Proje, 1987 ve sonrası doğumlu KKTC vatandaşlarını hedefleyerek, girişimcilik ve iş kurma konusunda eğitim, danışmanlık ve hibe desteği sunmayı amaçlıyor.

Bu girişimcilik projesi, Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA)’nın koordinasyonunda ve Türk Bankası’nın eğitim sponsorluğunda gerçekleştirilecek. Projede üç ana öncelik alanı belirlenmiştir:

  1. Teknoloji ve yenilikçi iş fikirleri – Azami destek %75 oranında, en fazla 750.000 TL.
  2. Geleneksel iş fikirleri – Azami destek %75 oranında, en fazla 500.000 TL.
  3. KKTC ekonomisine değer katacak, ihracat odaklı ve marka değeri yüksek iş fikirleri – Azami destek %75 oranında, en fazla 2.000.000 TL.

Başvurular 24 Ocak – 11 Mart 2024 tarihleri arasında alınacak. Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşulları https://yaga.gov.ct.tr/ adreslerinde bulunabilir. Başvurular https://girisimcilik.kei.gov.tr adresinden yapılabilir.

KKTC’NDE GİRİŞİMCİLİK PROJESİ UYGULAMA ESASLARI 

KKTC Girişimcilik Eğitimi Tanıtım Toplantısı Zoom Linki

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB 2024-2028 yılı Stratejik Planı ile destekleri açıklandı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işletmelere yönelik çeşitli destekler …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?