Pazar , 3 Aralık 2023

Karadeniz Ufuk Projesi için Hibe Programı Çağrısı Açıldı

Karadeniz Ufuk Projesi için Hibe Programı Çağrısı Açıldı

Karadeniz Ufuk Projesi için Hibe Programı Çağrısı Açıldı. Araştırmacıların Avrupa Birliği konsorsiyumlarına dahil olmalarını, ortaklıklar geliştirmelerini, Ufuk 2020 proje hazırlıklarını yapmalarını ve kendi kuruluşlarını tanıtmalarını desteklemek amacıyla Karadeniz Ufuk Projesi (Black Sea Horizon – BSH) kapsamında Hibe Programı çağrısı açıldı.

Destek miktarı en çok 1.000 Avro olarak belirlenen çağrı kapsamındaki öncelikli alanlar şunlardır:

  • Sürdürülebilir tarım,
  • Su yönetimi / su ile ilgili kaynak verimliliği,
  • Uygulamalı kimya ve akıllı malzemeler,
  • Sosyal ve beşeri bilimler.

Katılım sağlanabilecek etkinlik türleri şunlar: Avrupa Komisyonu ve diğer Avrupa ağları tarafından düzenlenen ağ oluşturma etkinlikleri, Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen proje pazarları ve Avrupa Ağları tarafından düzenlenen büyük uluslararası etkinlikler.

 

Notlar:

Katılım için destek talep edilebilecek etkinliklerin listelerine aşağıdaki adreslerden erişilebilmektedir. Ancak Karadeniz ülkelerinden başvuracak araştırmacılar yukarıda listelenen alanlar dışında da önemli görülen etkinliklere –özellikle Ufuk 2020 çağrılarına ortak proje yazmaya yönelik hazırlık toplantıları gibi–  katılım için de başvuruda bulunabilirler.

Karadeniz Ufuk Projesi için Hibe Programı Çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru formlarına aşağıda verilen adresten ulaşılabilir:

https://blacksea-horizon.eu/object/call/922

Hibe Programı üçüncü çağrısı son başvuru tarihi 30 Haziran 2017’dir.

Başvuru dokümanlarının blackseahorizon@tubitak.gov.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK TEYDEB 1501 ve 1507 2023/02 Çağrısı Proje Başvuruları

Arttırılan Bütçesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji ve Yenilik Destek Programları …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?