Cuma , 24 Mayıs 2024

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programı

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programı

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programı. Karacadağ Kalkınma Ajansı, aşağıda belirtilen uygun proje konularında başvuruların kendisine sunulması amacıyla ilana çıkmış bulunmaktadır. Programların amacı; TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Bölgesi’nde;

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 1

Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı Referans No: TRC2/19/SANAYİ

Mevcut ve yeni kurulacak Karma ve İhtisas OSB, SS, İŞGEM ve Lojistik Merkezler/Köylerin altyapılarının iyileştirilmesiyle üretim ve istihdam kapasitesinin artırılması, ihtisas sanayi alanlarının oluşturulması ve uzmanlaşmanın teşvik edilmesi, Ar-Ge laboratuvarlarının kurulması, rekabet gücünün artırılması, kamu üniversite sanayi işbirliklerinin oluşturulması, sanayide çalışacak iş gücünün yetiştirildiği mesleki eğitim olanaklarının yaratılması gibi faaliyetlerin desteklenmesidir.

 

 

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 2

Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Mali Destek Programı Referans No: TRC2/19/EKV

Pamuk, mısır, buğday, kırmızı biber, zeytin, Antep fıstığı, koyun sütü ve diğer süt çeşitleri (keçi, inek ve manda sütü) öncelikli olmak üzere Karacadağ pirinci, kırmızı mercimek, domates ve üzümün birincil üretim sonrası değer zincirlerinde yer alan tarıma dayalı sanayi işletmelerinin kaynak kullanım maliyetlerinin verimlilik arttırıcı yöntemlerle düşürülmesi, işletmelerin rekabet edebilirliklerinin arttırılması ve entegre kaynak verimliliği uygulamalarının yaygınlaştırılmasıdır.

 

 

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 3

Kültürel Mirasın İşlevlendirilmesi Mali Destek Programı Referans No: TRC2/19/KM

Yer alan yapı bazındaki tescilli taşınmaz kültür varlıklarının koruma-kullanma dengesi gözetilerek konaklama tesisi, yeme-içme tesisi, özel müze ve yenilikçilik merkezleri olarak işlevlendirilmesi suretiyle turizme kazandırılmasıdır.

 

 

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı 4

 

Okul Öncesi Standartlarının Arttırılması Mali Destek Programı Referans No: TRC2/19/EĞİTİM

Okul Öncesi Eğitim alanında okullaşma oranını arttırmak ve olumsuz çevresel koşullarda yaşayan çocukların diğer çocuklara göre eksik kalan eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, okul öncesi eğitim kurumlarında yeni yöntem ve modern yaklaşımlara uygun gerekli fiziki, beşerî ve teknik altyapının güçlendirilerek eğitim kalite ve cazibesinin artırılmasıdır.

 

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Söz konusu program hakkında detaylı bilgi, Başvuru Rehberi ve eklerinin tamamı www.karacadag.gov.tr ve www.sanayi.gov.tr internet sitesinden temin edilebilir.

Başvuruların son teslim tarihi 10 Haziran 2019 ve saat 23.59’dur. Bu tarihten sonra Ajansa ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlanen duyurulur.

Diyarbakır Başvuru Bürosu:
Adres: Karacadağ Kalkınma Ajansı, Program Yönetim Birimi, Selahattini Eyyubi Mah. Urfa Bulvarı No: 19/B 21080 Diyarbakır
Tel: 0412 237 12 16 / 444 63 21
Faks: 0412 237 12 14

Şanlıurfa Başvuru Bürosu:
Adres: Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi, Program Yönetim Birimi Masası Paşabağı Mahallesi, Adalet Caddesi, No: 7/A, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası (A Blok, 4. Kat)  Şanlıurfa
Tel: (414) 314 98 03-04
Faks: (414) 314 98 05
İnternet Sitesi: www.karacadag.gov.tr

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024