Cuma , 19 Temmuz 2024

İzmir’e Acil Destek Kredisi

İzmir’e Acil Destek Kredisi

İzmir’e Acil Destek Kredisi. Depremden etkilenen işletmelere dönük olarak 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli acil destek kredisi programı başladı. 36 ay vadeli programın ilk 12 ayı ödemesiz olacak.

KOSGEB, İzmir’de meydana gelen depremin yaralarını sarmak amacıyla “İzmir ili Acil Destek Kredisi Programı”’nı devreye aldı. 100 bin TL üst limitli programdan depremden zarar gören ve bu durumlarını valilik veya kaymakamlıklardan belgeleyen işletmeler yararlanacak.

İzmir’e Acil Destek Kredisi Finansmana Kolay Erişim

30 Ekim 2020 tarihinde Ege Denizi İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin işletmeler üzerindeki tahribatını gidermek için finansmana erişim kolaylığı getirildi.

İzmir’e Acil Destek Kredisi Belgeleme Gerekli

Deprem felaketinden etkilenen ve bu durumunu ilgili resmi makamlardan (Valilik, Kaymakamlık) belgeleyen, KOSGEB Veri Tabanı’na kaydı onaylı işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlanacak.

İlk 12 Ay Ödeme Yok

Program kapsamında uygulanacak kredi üst limiti 100 bin TL olarak belirlendi. Toplam 36 aylık programın ilk 12 ayı ödemesiz olacak. Yani krediden faydalanacak işletmeler ilk 12 ay geri ödeme yapmayacak. Ardından gelen 24 ayda ödemeler, 3’er aylık taksitler halinde gerçekleştirilecek.

Sıfır Faizli

Program sıfır faizli olarak uygulanacak, faizin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Teminat sorunu yaşayabilecek işletmelere yönelik olarak Kredi Garanti Fonu da programda yer alacak.

Programda yer alacak bankalar şöyle:

  • Denizbank A.Ş.,
  • Türkiye Garanti Bankası A.Ş.,
  • Türkiye İş Bankası A.Ş.,
  • Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.,
  • Türk Ekonomi Bankası A.Ş.,
  • Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Deprem ve Doğal Afetler

KOSGEB, acil kredi desteğini daha önce Elazığ ve Malatya’yı etkileyen depremde işletmişti. Samsun Terme ve Salıpazarı, Tokat, İstanbul Esenyurt, Rize Çayeli ve Giresun’da meydana gelen doğal afetlerde de esnaf ve KOBİ’leri yalnız bırakmamıştı.

Ayrıca Kontrol Edin

TÜBİTAK TEYDEB 1501 ve 1507 2024 yılı 2. Çağrıları Açıldı

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu); Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ölçeğindeki kuruluşların …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024