Pazar , 23 Haziran 2024

İzmir Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programları Yayımlandı

İzmir Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programları Yayımlandı

İzmir Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek Programları Yayımlandı. İzmir Kalkınma Ajansı 29 Aralık 2017 tarihi itibariyle iki yeni mali destek programı başlattı. Tüm İzmir’i kapsayacak şekilde oluşturulan iki yeni mali destek programı çerçevesinde, Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı’na 15 Milyon TL. ve Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na 10 Milyon TL. olmak üzere toplam 25 Milyon TL.’lik kaynağın başarılı projeler yoluyla kullandırılması hedefleniyor.

Her bir İzmir Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Mali Destek programın uygun başvuru sahipleri, uygun ortaklar, program öncelikleri, uygun proje konuları gibi detaylı bilgilerinin yer aldığı başvuru rehberlerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız.

Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı detayları için tıklayınız.

Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı detayları için tıklayınız.  

2017 Yılı Mali Destek Programları için, proje başvurularının yapılmasında Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) kullanılacaktır. Her iki program için proje başvuruları 22 Mart 2018 saat 17:00’ye kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılmalı ve 29 Mart 2018 saat 17:00’ye kadar KAYS sistemi üzerinden üretilen taahhütnamenin e-imza ile imzalanmasıyla tamamlanmalıdır. Saat 17:00 itibarıyla sistem otomatik olarak kapanacak ve sonrasında herhangi bir değişiklik veya gönderim işlemi yapılamayacaktır.

Taahhütnamenin e-imza ile imzalanması esastır. Taahhütnamenin e-imza ile imzalanmadığı hallerde, taahhütname başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı olarak hazırlanıp son teslim tarihi olan 29 Mart 2018 saat 17:00’ye kadar İZKA’ya elden ya da posta yoluyla teslim edilmelidir. Başvuru şekli ve izlenecek yönteme ilişkin bilgilere program rehberlerinden ulaşabilirsiniz.

KAYS üzerinden proje başvurusu yapabilmek için izlenmesi gereken adımların açıklandığı, görsel olarak desteklenerek hazırlanmış eğitim dokümanları bulunmaktadır. KAYS eğitim dokümanları için tıklayınız.

Mali Destek programları ile ilgili olarak Rehberler içerisinde cevabını bulamadığınız sorularınızı Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı için kultur@izka.org.tr ve Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı için suga@izka.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Ajansımıza bu e-posta adresleri üzerinden iletilen sorular 10 gün içerisinde cevaplanacak ve eşitlik ve tarafsızlık ilkesi gereği, geneli ilgilendiren soruların cevapları www.izka.org.tr internet sitesindeki Sıkça Sorulan Sorular bölümünde yayımlanacaktır.

Programların tanıtımına yönelik olarak çeşitli ilçelerde bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Bu toplantılar kamuya açık olarak gerçekleştirilecek olup, kayıt yaptırmak gerekmemektedir. İlgilenenler kendilerine uygun olan gün ve yerdeki bir toplantıya katılabilecektir.

Ayrıca proje teklif çağrısı kapsamında, proje başvurularının KAYS üzerinden nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı ücretsiz proje yazma eğitimleri düzenlenecektir. Potansiyel başvuru sahipleri belirtilen takvimdeki uygun bir eğitime katılarak projelerin nasıl hazırlanması gerektiği konusunda bilgi alabilirler.

Bilgilendirme ve Eğitim takvimi için tıklayınız

Kaynak: İzmir Kalkınma Ajansı

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024