Çarşamba , 24 Temmuz 2024

İslam Kalkınma Bankası COVID-19 ile Mücadele

İslam Kalkınma Bankası COVID-19 ile Mücadele İnovasyon Proje Çağrısı

İslam Kalkınma Bankası COVID-19 ile Mücadele İnovasyon Proje Çağrısı. İslam İşbirliği Teşkilatı (OIC) üyesi bazı ülkelerin katılımıyla, bir uzmanlık kuruluşu olarak faaliyet yürüten İslam Kalkınma Bankası (İKB) bünyesinde, global kalkınma zorluklarına yenilikçi çözümler bulmaya odaklanan ve bilim adamlarına, yenilikçilere, girişimcilere, KOBİ’lere ve başlangıç sermayesi ve büyüme sermayesine ihtiyaç duyan kurumlara finansal kaynak sağlama amacıyla 2018 yılında başlatılan İKB Dönüşüm Fonu’nun (Transform Fund), bu yılki inovasyon (yenilik) çağrısının konusu COVID-19 ile mücadele olarak belirlendi.

1 Nisan 2020 tarihinde açılan söz konusu çağrı kapsamında, COVID-19’un yayılmasını engellemeye, salgının sosyo-ekonomik etkisini en aza indirmeye ve İKB üye ülkelerinin salgınlara ve salgın hastalıklara uzun vadede yanıt vermede esnekliğini artırmaya yardımcı olan fikirlerin finansal olarak desteklenmesi sağlanacaktır. Çağrı kapsamında katılımcıların, aşağıdaki alanlarda COVID-19’a yönelik araştırma ve yenilik projesi önerileri sunması beklenmektedir.

  • İleri teknoloji uygulamaları,
  • Yenilikçi sağlık tedarik zinciri yönetim sistemleri,
  • Düşük maliyetli ve hızlı testlerin ve tarama yöntemlerinin geliştirilmesi,
  • Kapasite geliştirme müdahaleleri

Son başvuru tarihi 1 Haziran 2020 olan ve bilim insanları, araştırma merkezleri, üniversiteler ve girişimcilerin başvuru yapabileceği çağrı kapsamında, uygun görülen projelere başvuru kategorisine göre, 50 bin ila 1 milyon US-$’lık finansal destek sağlanacağı bildirilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayın

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024