Çarşamba , 24 Temmuz 2024

Hrant Dink Vakfı Sivil Toplumu Güçlendirme Hibe Programı

Hrant Dink Vakfı Sivil Toplumu Güçlendirme Hibe Programı

Hrant Dink Vakfı Sivil Toplumu Güçlendirme Hibe Programı 2019-2021 başvuruları başladı! 

Son başvuru tarihi: 12 Temmuz 2019

Türkiye’nin Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı’nın 2014-2020 yıllarını kapsayan ve sivil toplum alt sektörüne ayrılan hibenin tamamlayıcısı olan Sivil Toplum Aracı ve Medya Programı kapsamında Avrupa Birliği, Türkiye’de sivil toplumun güçlendirilmesi amacıyla Hrant Dink Vakfı’na finansal destek sağladı. Olof Palme International Center ve İstanbul Politikalar Merkezi işbirliğiyle yürütülen bu projenin bir ayağını da Sivil Toplumu Güçlendirme Hibe Programı oluşturuyor.

Hrant Dink Vakfı, bu hibe programı ile Türkiye’de insan hakları ve demokrasinin güçlendirilmesini, hak ve özgürlüklerin korunmasını, karşılıklı anlayış, diyalog ve güven inşası yoluyla farklı etnik, sosyal ve politik grupların bir arada yaşamının desteklenmesini amaçlayan projelere finansal destek sağlıyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren dernek, vakıf, kâr amacı gütmeyen kooperatifler ve üniversiteler hibeye başvurabilecek. Hibe başvurularının alt sınırı 40.000.- Euro, üst sınırı ise 120.000.- Euro’dur. Hibeye hak kazanan kurumların projeleri Kasım veya Aralık 2019’da başlamalıdır, projelerin süresi en az 12 en fazla 18 ay olmalıdır.

Başvuru rehberine buradan ulaşabilirsiniz. Başvurular Türkçe olarak aşağıda belirtilen formlar kullanılarak yapılmalıdır.

Hrant Dink Vakfı Sivil Toplumu Güçlendirme Önemli Tarihler

Başvuruların başlangıcı: 21 Mayıs 2019

Son başvuru: 12 Temmuz 2019

Sonuçların açıklanması: 7 Ekim 2019

İletişim

Hrant Dink Vakfı, Hibe Programı’na yapılan proje başvurularının koşul ve usullerine dair gelen teknik soruları değerlendirecek ancak proje başvurularının içeriğine dair bir destek sağlamayacaktır.

Başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorularınızı 1 Temmuz 2019 saat 18:00’e kadar teklif çağrısının referans kodunu HDVHP19 olarak belirterek aşağıdaki e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Danışma ve başvuru için e-posta adresi: hibeprogrami@hrantdink.org

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024