Cuma , 24 Mayıs 2024

Hibe Destek Bugün Hürriyet Bursa Ekinde !

 

Hibe Destek Bugün Hürriyet Bursa ekinde !

Hibe Destek Bugün Hürriyet Bursa ekinde ! Hürriyet yazarı Sibel Bağcı Uzun, kent gündemine ilişkin röportajlar gerçekleştirdiği “Günebakan” isimli sayfasında bu hafta işletmemize yer verdi. Özenli çalışması için kendisine teşekkür ederiz.

Hibe Destek Bugün Hürriyet Bursa Ekinde Haberi

İyi bir fikir para eder mi? Proje girişime nasıl dönüşür? Ah bir de sermaye olsa her şey daha mı güzel olacak? Peki bu destek nereden, nasıl bulunacak? İş fikri üretmek ve kendi işini kurmayı istemek konusunda dünyada ilk üç sırada olduğumuzu duyunca, bu işi bir de uzmanından dinleyelim istedik; hibe ve destekler konusunda Türkiye’nin Proje Platformu olma iddiasıyla yoluna devam eden Hibe Destek’in kapısını çaldık. Hibe Destekler Uzmanı – Mentor Ahmet Bakırcı’ya girişimcilikten tutun da yerli ve milli üretimi teşvik etmek amacıyla köklü revizyonlara gidilen yeni desteklere kadar tüm merak ettiklerimizi sorduk. Hobilerini yansıtan ofisi ve arada çaldığı saksafonuyla işin özünde “mutlaka bildiğiniz ve sevdiğiniz işi yapın” mesajını veren Bakırcı, başarının sırrının burada yattığını söylemeyi de ihmal etmedi…

– Günlük hayatımıza Avrupa Birliği Müzakereleri ile giren hibe ve teşvik kavramları bu süreçte nasıl bir gelişim gösterdi? Farkındalık arttı mı?

Başlangıç dönemi olan 1999’dan beri önce kamu kurumları, sonra sivil toplum örgütleri ve son yıllarda da ticari işletmeleri kapsayarak açılan hibe programları, geniş kitleleri kapsayacak şekilde yayıldıkça bilinirliği arttı. Bu programlar toplumun refah seviyesini artırmak amacıyla, belirli bir çizgide gelişim gösterdiler. Kamu kurumlarının verdikleri hizmetin etkisi ve alanı belirli bir seviyeye geldikten sonra sivil toplum kuruluşlarına dönük fonlar serbest bırakıldı. Böylece toplum hayatında sorun olan, cinsiyet eşitliği, insan hakları, kültürel çeşitlilik gibi alanlarda yürütülen projeler sayesinde STK’lar büyük ilerleme kaydetti. Hibe programları devam ederken, işsizlik ve istihdam sorunlarını çözmek için ticari nitelikli hibe programları açıldı. KOSGEB, İŞKUR, BTSO gibi oda ve dernekler ortaklığında yürütülen 32 saatlik girişimcilik eğitimlerinden bugüne kadar yüz binlerce insan yararlandı.

 

Haberin orijinaline ulaşmak için tıklayın.

 

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB Girişimci Destek Programı

Programın Amacı Ülkemizin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörler öncelikli olmak üzere yeni kurulan işletmeleri destekleyerek …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024