Pazar , 26 Mayıs 2024

Hayata Destek Türkçe Eğitmeni Antakya İhale Duyurusu

Hayata Destek Türkçe Eğitmeni Antakya İhale Duyurusu

Hayata Destek Türkçe Eğitmeni Antakya İhale Duyurusu

6-12 ve 13-17 Yaş Türkçe Eğitimi için Eğitmen

Ref:2017171002

Hayata Destek Derneği, Türkiye ve çevre bölgelerde afet risklerinin azaltımı, afete hazırlık, acil yardım ve iyileştirme çalışmaları yapan bağımsız bir insani yardım kuruluşudur. Hayata Destek, toplumsal katılımı öncelikli tutarak, yerel kapasiteyi geliştirmek, afet risk ve etkilerini aza indirgemek, toplulukların temel ihtiyaç ve haklarının karşılanmasına destek vermek için toplum-temelli çalışmalar yürütmektedir.

Hayata Destek hedefleri doğrultusunda sürmekte olan stratejik çalışma alanları aşağıdaki gibidir;

  • Mülteci Destek Programı: Türkiye’deki mültecilerin sayısı ve zarargörebilirliği arttığı sürece, Hayata Destek, kamplar dışında hayatını sürdüren mültecilere insani yardım ve koruma sağlamaya devam edecektir.
  • Çocuk Koruma Programı: Hayata Destek, Suriyeli çocuklar ile mevsimlik gezici tarım göçünden etkilenen çocuklara yönelik koruma hizmetleri ve psikososyal destek çalışmaları yürütmektedir. Çalışan çocuklar ile risk altındaki çocukların eğitime devamlılıklarına katkı sağlayan Hayata Destek, yaşam becerilerinin geliştirilmesine yönelik aktivitelerin yanı sıra farkındalık arttırma çalışmaları ve atölyeler düzenlemektedir.
  • Sivil Toplum Afet Platformu: Hayata Destek paydaş kurumlarla birlikte, sivil toplum aktörlerini doğal ve çatışma kaynaklı afetlere ilişkin konularda bilgi paylaşımı, kapasite geliştirme ve savunuculuk için bir araya getirecek bir platform oluşturmuştur.

Hayata Destek Derneği; bireysel koruma programı, toplum temelli koruma programı, çocuk koruma programı ve geçim kaynakları programı aracılığıyla Suriyeli mültecileri desteklemektedir. Şu anda, Hayata Destek’in faaliyetleri arasında, sanat atölyeleri, bilinçlendirme oturumları, meslek edindirme kursları, yaşam becerileri programları ve mesleki eğitim yoluyla psikososyal ihtiyaçlarına cevap olabilmek için bu gibi programları yeralmaktadır.

 

Pozisyon: Türkçe Eğitmeni (1 kişi)
Program: Mülteci Çocukların Desteklenmesi İçin Eğitim
Yönetici: Toplum Merkezi Yöneticisi
Sözleşme Süresi: 31.11.2017 sonuna kadar
Çalışma Yeri: Antakya Narlıca Beldesi
Genel Sorumluluklar: 6-12 ve 13-17 yaş gruplarındaki mülteci çocukların takviye Türkçe Dersleriyle dil seviyelerinin güçlendirilmesi ve sınıf çalışmalarında performanslarının artırılması

 

Temel Sorumluluklar
  • Teknik araç ve gerekli müfredat belgelerin oluşturulması
  • Çeşitli yaş gruplarından çocuklara Türkçe eğitiminin verilmesi
  • Eğitimin gerçekleştirilmesinde gerekli ekipman ve malzemelerin tespit edilmesi.
  • Çocukların gelişiminin gözlemlenmesi ve raporlanması

 

Nitelikler
  • Üniversitelerin Sınıf Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Edebiyat (formasyon sahibi) bölümlerinden mezun
  • Daha önceden sınıf ortamında çocukların Türkçe Eğitimine destek olmuş
  • Mülteci çocukların dil becerilerinin geliştirilmesinde çalışmalar yapmış

 

Şartlar ve Koşullar

 

CV ile birlikte saatlik ders ücreti için Teklif Mektubu gönderilmelidir. Teklifler yukarıdaki belirtilen iş kalemleri ve süreçler üzerinden günlük net olarak TL bazında verilecektir. Varsa konaklama ve seyahat bedelleri teklif edilen tutara dahil olacaktır. Tekliflerin geçerlilik süresi projenin süresi sonuna kadar olmalıdır.  Belirtilen bu süreden daha kısa süreli teklif mektupları değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Hayata Destek Türkçe Eğitmeni Antakya İhale CV ile birlikte tekliflerin 26/10/2017 tarihine kadar ihale@hayatadestek.org adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024