Pazar , 26 Mayıs 2024

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mali Destek Programı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2019 yılı için toplam 15 milyon TL bütçeye sahip olan 2 mali destek programı ilan etmiştir.

Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi (SAGE) ve İşletmelerde Stratejik Yapılanma (SAYA) Mali Destek Programları ile Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan TR22 Bölgesinin sanayi ve teknoloji alanlarında üretim ile istihdamı doğrudan etkileyecek yenilikçi ve stratejik altyapı yatırımlarının gerçekleştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Bu programlar ile mevcut ve yeni kurulacak fiziksel sanayi unsurlarının altyapılarının iyileştirilmesi ile çatı kuruluşların etkinliğinin artırılarak işletmelerin kurumsal yönetim ve yenilikçi üretim kapasitesini artırmaya yönelik ortak çalışmaların gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Destek programı bütçeleri Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi (SAGE) Mali Destek Programı için 10 milyon TL,  İşletmelerde Stratejik Yapılanma (SAYA) Mali Destek Programı için ise 5 milyon TL olarak belirlenmiştir. Proje uygulama süreleri azami 24 ay olabilecektir.

Her bir mali destek programı için KAYS-PFDY üzerinden çevrimiçi başvuru için son tarih 6 Aralık 2019 saat 23:59 olup, sistemin başvuru tamamlandıktan sonra üreteceği taahhütnamenin Ajansa son teslim tarihi 13 Aralık 2019 saat 17:59’dur. Belirtilen tarihlerden sonra gerçekleştirilen başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan edilen mali destek programları ile ilgili olarak 30 Eylül 2019’da Balıkesir’de, 01 Ekim 2019’da ise Çanakkale’de bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilecektir. Bilgilendirme toplantıları Balıkesir’de Güney Marmara Kalkınma Ajansı hizmet binasında, Çanakkale’de ise Çanakkale Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilecek olup, başlama saati 13:30’dur.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

FOSTER İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı İkinci Teklif Çağrısı

İlk hibe desteği çağrısı büyük ilgi gören FOSTER Projesi İstihdam Taahhütlü KOBİ Destek Programı kapsamında …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024