Pazar , 26 Mayıs 2024

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı 2019 – 2020

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı 2019 - 2020

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı 2019 – 2020. Bölgede yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak amacıyla Sosyal Destek Programı ilan edilmiştir.

‘İstihdam Edilebilirliği Artırmak’, ‘Sosyal Girişimcilik ve Yenilikçilik’, ‘Sosyal Sorumluluk’ ve ‘Sosyal İçerme’ konuları doğrultusunda projelerin geliştirilmesi ve Bölgedeki temel sosyal sorunların çözümüne katkı sunulması beklenmektedir.

Sosyo-ekonomik gelişmişlik bakımından daha alt düzeyde yer alan il ve ilçelere yönelik projeler ile Yenilikçilik, genç, kadın ve engellilerin istihdamı ile ortaklık ve iş birliği boyutu güçlü projeler öncelikli olarak desteklenir.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Sosyal Destek Programı kapsamında aşağıdaki unsurları içeren projeler desteklenmez;

  • Temel sosyal hizmet sunumuna yönelik faaliyetler,
  • Sosyal yardım ve nakdi sosyal transfer mahiyetindeki unsurlar,
  • Okul derslerini takviye amaçlı etüt faaliyetleri ve sınavlara hazırlık amacı taşıyan kurs projeleri,
  • Hali hazırda başka bir finansman kaynağından desteklenen projeler (Ancak, daha önce sosyal amaçlı olarak geliştirilmiş ve hayata geçirilmiş projelerin devamı niteliğinde tasarlanmış, tamamlayıcı özelliğe sahip yeni projeler Program kapsamında desteklenebilir.)

Proje önerilerinizi eaktug@gmka.gov.tr adresine aşağıdaki formu kullanarak iletebilirsiniz.

EK2 Sosyal Destek Programı Proje Bilgi Formu

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB Girişimci Destek Programı

Programın Amacı Ülkemizin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörler öncelikli olmak üzere yeni kurulan işletmeleri destekleyerek …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Steroid Fiyatları 2024