Çarşamba , 17 Ağustos 2022

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Teknik Destek Programı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Teknik Destek Programını Açıkladı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Teknik Destek Programını Açıkladı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2016 Yılı Teknik Destek Programını açıkladı. 200 bin TL bütçeli program için kamu kurumları, mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, organize sanayi bölge müdürlükleri, teknoparklar başvuru yapabilecek.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2016 Yılı için hazırladığı Teknik Destek Programını açıkladı. Kalkınma Ajansının bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla açıkladığı programın toplam bütçesi 200 bin TL.

Teknik Destek Programı ile ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, Ar-Ge ve yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesi, tarım, turizm, yenilenebilir enerji, madencilik sektörleri ve  imalat  sanayiinde  kümelenme  potansiyelinin değerlendirilmesi, çevresel  sürdürülebilirliğin  sağlanması  ve  bu  alanda farkındalığın artırılması, kentlerin  yaşam  standartlarının  yükseltilmesi  ve sürdürülebilir  gelişmenin  sağlanmasına  yönelik  bilinç düzeyinin artırılması, kurum/kuruluşların hizmet kapasitesinin geliştirilmesi öncelikleri destekleniyor.

Kimler Başvurabilir?

⦁    Kamu Kurumları (Valilikler, Kaymakamlıklar, Bölge, İl ve İlçe Müdürlükleri, Okullar ve Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları)
⦁    Mahalli İdareler (Belediyeler, İl Özel İdareleri, Muhtarlıklar vb.)
⦁    Üniversiteler  (Rektörlükler,  Fakülteler,  Araştırma  Enstitüleri-Merkezleri,    Meslek Yüksekokulları vb.)
⦁    Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları (Odalar, Borsalar)
⦁    Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri,
⦁    Teknoparklar,  Teknoloji  Geliştirme  Bölgeleri,  Endüstri  Bölgeleri,  İş  Geliştirme Merkezleri,
⦁    Bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular Ajansın internet sitesi www.gmka.gov.tr adresinde yer alan KAYS-PFDY üzerinden, başvuru formu doldurulduktan sonra ek belgeler ve destekleyici belgeler sisteme yüklenerek yapılacak. KAYS-PFDY üzerinden yapılmayan başvurular kabul edilmeyecek ve başvurular ikişer aylık dönemler halinde alınacaktır. 2016 Yılı Teknik Destek Programı için son başvuru tarihi 15 Aralık 2016 Saat 17:00 olarak belirtildi.

Program içeriğine erişmek için tıklayınız…

[cbfccountdown type=”circular” date=”12/15/2016″ hour=”17″ minute=”00″][/cbfccountdown]

Ayrıca Kontrol Edin

MEVKA 2022 yılı Finansman Desteği Programı

“MEVKA 2022 yılı için “İmalat Sanayinde Verimliliğin Artırılması ve İlçelerde Genç İstihdamının Sağlanması Finansman Desteği Programı” için …