Salı , 16 Nisan 2024

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı Sertifika Desteği eklendi

 

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı Sertifika Desteği eklendi

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı Sertifika Desteği eklendi. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) internet sitesi ve e-hizmetler bölümlerinde bir süredir süregelen geliştirmeler destek programlarına da yansımaya başladı. Destek programlarında yapılan son güncelleme ise Geleneksel ve İleri Girişimcilik Destek Programları’nda yaşandı. Buna göre; destek programı kapsamında sağlanan kuruluş desteği, performans desteği, makine-teçhizat ve yazılım desteği, mentorlük, danışmanlık ve işletme koçluğu desteği unsurlarına Sertifika Desteği eklendi.

UE-18 ve 19/00 sayılı Geleneksel ve İleri Girişimcilik Destek Programı Uygulama Esasları’na 20 Şubat 2020 Revizyon Tarihi ile eklenen 10. Maddeye göre:

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı Sertifika desteği

MADDE 10- (1) Bu destekten destek programı başvuru tarihi itibarıyla 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca güncel İşyeri Tehlike Sınıfları Listesinde yer alan iş kollarından tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfında yer alan NACE Koduna sahip işletme faydalanabilir.
(2) Sertifika desteği kapsamında desteklenen işletmenin faaliyet konusu ile uyumlu mesleki ve teknik sertifikalar için geri ödemesiz olarak 5.000 TL’ye kadar destek sağlanır. Sertifika başına azami destek tutarı 1.000 TL’dir. Sertifika desteği kapsamında destek oranı uygulanmaz.
(3) Girişimcinin işletme kuruluş tarihinin bir yıl öncesinden, işletmede çalışan personelin ise işe giriş tarihinden itibaren; destek programı bitiş tarihine kadar olan süre içinde alınan sertifikalar için destek sağlanır.
(4) Bu destek kapsamındaki sertifikaların 5580 sayılı kanun kapsamında MEB tarafından yetkilendirilmiş özel eğitim kurumlarından alınmış olması şartı aranır.
(5) Uzaktan eğitim yoluyla alınan sertifikalar destek kapsamında değerlendirilmez.

Destek Programı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Ayrıca Kontrol Edin

KOSGEB 2024-2028 yılı Stratejik Planı ile destekleri açıklandı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işletmelere yönelik çeşitli destekler …

Sohbet başlat
Desteğe mi ihtiyacınız var?
Scan the code
Merhaba ,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?