Çarşamba , 18 Mayıs 2022

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Yeni Çağrıları

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Yeni Çağrıları

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Yeni Çağrıları. Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’nın iki yeni çağrısına ve de Türk-Alman Ortak Bulma Platformu ve Kurumlar Konferansı 2017’ye dikkatinizi çekmekten memnuniyet duyarız.

„Strengthening Bridges: Youth Exchange between Turkey and Germany“ proje serisi esnasında iki konu hakkında model projesi için hibe sağlanacaktır.

 

Gençlik Köprüsü Türkiye Almanya Yeni Çağrıları Model projeler çağrısı: Mesleki hazırlık ve mesleki eğitimdeki gençlik değişimi

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya 1 Ağustos – 30 Kasım 2017 tarihleri arasında Alman Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile gençlerin mesleğe yönelimleri, mesleki hazırlıkları ve mesleki eğitimleri alanlarında, iki ülkeden birer ortağın beraber gerçekleştirecekleri ve model teşkil edecek gençlik değişimi projelerine hibe sağlamaktadır. Çağrı gençlik çalışmaları ve gençlik sosyal çalışmaları alanlarında Almanya ve Türkiye’deki kamu yararına çalışan kurumlara ve kamu sektöründen aktörlere hitap etmektedir. Projelerin en az beş tam günü kapsaması ve Almanya ve Türkiye’den 12 ila 30 yaşları arasında en az 10’ar genç ve / veya genç erişkinin katılması öngörülmektedir. Uygun projelere 26,000.- €’ya  kadar hibe verilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 18 Haziran 2017

Başvurularınızı beruflichebildung@jugendbruecke.de adresine gönderiniz

Daha fazla bilgi için: www.cagrilar.jugendbruecke.de

 

Get involved! Creative Methods in Youth Exchange

 

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, 1 Ağustos – 30 Kasım 2017 tarihleri arasında Alman Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile okul dışı kültürel eğitim alanında gerçekleşecek ve her iki ülkeden birer ortağı olan dört adet model projeye hibe sağlıyor. Aranan projeler, Türkiye ve Almanya arasındaki gençlik değişimi için yeni alanlar ve yöntemler açacak yelpazedeki konuları içermelidir. Bu tür projelerle münhasır olmayıp örneğin kültürel eğitim, spor, MINT, çevre ve sürdürebilirlik gibi alanlardan gelen proje fikirleri ve başvurular da desteklenebilecektir. Çağrı okul dışı eğitim ve gençlik çalışmaları alanında Almanya ve Türkiye’den kamu yararına çalışan kurumlara ve kamu sektöründen aktörlere hitap etmektedir. Projelerin en az beş tam günü kapsaması ve Almanya ve Türkiye’den 12 ila 30 yaşları arasında en az 10’ar genç ve/veya genç erişkinin katılması öngörülmektedir. Uygun projelere 26,000.- €’ya kadar hibe verilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 18 Haziran 2017

Başvurularınızı getinvolved@jugendbruecke.de adresine gönderiniz

Daha fazla bilgi için: www.cagrilar.jugendbruecke.de

 

Ayrıca Kontrol Edin

Yeşil Gelecek için Şehir Eşleştirme Hibe Programı

IPA – Town Twinning between Turkey and EU-II (Twinning for a Green Future) Grant Scheme …